Пірнання в ополонку не втрачає популярності. Хмельничани беруть з собою дітей, рідних і близьких. Занурюються всі. Люди вірять, що вода цього дня має цілющі і лікувальні властивості. Однак як правильно купатись, щоб не було загрози для здоров’я?
Лікарі переконують, подібні процедури взимку – це великий стрес. Тому потрібно перед цим підготуватись і поступового загартовуватись. Спочатку треба ознайомитись з протипоказаннями:
Якщо маєте кілька з перелічених захворювань, від купання краще відмовитись.
Процедура для загартованих
До свята радять ретельно готуватись. Бажано було б за тиждень. До прикладу, обтиратись змоченим у холодній воді рушником чи приймати прохолодний душ.
Якщо ви готові, слід озброїтись шапочкою, рушником, гумовими капцями. Адже босоніж на снігу ноги оніміють від холоду. Перед зануренням бажано ситно поїсти. Ні в якому разі не заходити у воду напідпитку. Потрібно взяти з собою рушник. Перед пірнанням зробіть зарядку, аби розігріти тіло.
Купатись слід бажано у присутності медичної допомоги і рятувальної служби.
Читайте також: Хмельничани, щоб скупатись в ополонці, відпрошуються з роботи (ФОТО)
Не більше 10 секунд
Заходити у воду треба в середньому темпі. Якщо йти дуже повільно, можна встигнути серйозно обморозитися, якщо дуже швидко – це може викликати різкий підйом тиску. Не стрибайте і не пірнайте різко у воду. Коли зайдете по коліна, вмийтеся і продовжуйте занурення. Стежте за тим, аби діти не купалися у холодній воді без нагляду дорослих.
Найголовніше, перебувати у крижаній воді бажано не довше десяти секунд. Трьох занурень буде достатньо. Після виходу відразу розітріться рушником, тепло одягніться і випийте теплого чаю.
Нагадаємо, у Хмельницькому для купання облаштували три місця - біля кафе "Малібу" на міському пляжі, біля обласної федерації "Спартак" та за міським пляжем.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.