“Енергоатом” купує в американської компанії реакторну установку для Хмельницької АЕС

“Енергоатом” купує в американської компанії реакторну установку для Хмельницької АЕС
  • Український “Енергоатом” і американський “Westinghouse” підписали контракт на купівлю установки AP1000. 

  • Установка вже готова та чекає у США. 

  • Роботи по будівництву почнуть щойно Уряд прийме відповідний закон. 

Сьогодні, 17 грудня, український “Енергоатом” підписав контракт із американською енергетичною компанією “Westinghouse” на закупівлю реакторної установки для першого в Україні атомного блоку AP1000. Його побудують на Хмельницькій АЕС. Про це повідомляє Укрінформ. 

— Це означає, що ми розпочинаємо практичну реалізацію нашого курсу на повний відхід від радянсько-російських технологій, і співпраці з нашими американськими партнерами для посилення енергетичної безпеки України та оновлення нашої атомної енергетики, — заявив міністр енергетики України Герман Галущенко.

Відповідно до контракту американська компанія надасть реакторну станцію АР1000 для будівництва нового реактору на ХАЕС. Сама установка вже виготовлена і наразі перебуває у США. Будівельні роботи на майданчику Хмельницької АЕС розпочнуться після ухвалення необхідного законодавства Верховною Радою України.

Відео дня

— Ми йдемо в досить скоординованому графіку. Зараз завершуємо роботу з техніко-економічним обґрунтуванням, далі має бути ухвалено відповідний закон про будівництво Х5/Х6, — уточнив міністр.

За словами Галущенка фінансуватимуть проєкт за рахунок власних коштів "Енергоатому" і залученого кредитування U.S. Exim Bank. Вартість будівництва одного блоку AP1000 оцінюють приблизно в 5 мільярдів доларів. Після того, як закон приймуть, “Енергоатом” розпочне будувати блок, який додасть 1,1 ГВт встановленої електричної потужності в енергосистему країни. Також міністр поінформував, що технологія AP1000 є безпечною навіть у разі надзвичайної ситуації — аварії. 

— Укладеним сьогодні контрактом ми ставимо крапку в закупівлі обладнання для одного блоку, тобто гарантуємо, що це обладнанням ми купуємо, і воно буде в нас встановлене, — повідомив Петро Котін, директор "Енергоатома".

Нагадаємо, ще у вересні 2021 року "Енергоатом" і Westinghouse підписали меморандум про будівництво п'яти енергоблоків АЕС в Україні. У червні 2022 року компанії підписали угоди про збільшення кількості ядерних енергоблоків, що будуватимуться за технологією AP 1000 в Україні, з п'яти до дев'яти одиниць, і про створення в країні інженерно-технічного центру Westinghouse. 

У липні 2022 року компанії уклали контракт на розробку оновленого техніко-економічного обґрунтування будівництва двох блоків AP1000 на майданчику Хмельницької АЕС в Україні.

Додамо, що п'ять блоків AP1000 вже побудовані і нині експлуатуються на АЕС у США та Китаї, і ще п'ять блоків майже готові до початку роботи. 

Довідка:
Реактор АР1000®️компанії Westinghouse - це реактор ІІІ+ покоління, який має суттєві переваги у порівнянні з радянським ВВЕР-1000, особливо за рівнем безпеки, технічними та економічними показниками.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (2)
  • Лесовой К.
    Сравнивать с радянским спустя тридцать лет и найти переваги - неожиданно.
  • Олександр Петренко
    О, значить і війну вже виграли !

keyboard_arrow_up