На Хмельницькій АЕС хочуть встановити ядерні реактори російського виробництва
-
Реактори та устаткування з недобудованої болгарської АЕС обійдеться в 600 мільйонів євро.
-
Перемовини між двома країнами ще тривають.
-
А встановлення реакторів планується під час війни спільно з американською компанією.
Україна веде з Болгарією переговори про купівлю двох ядерних реакторів російського виробництва та іншого енергетичного обладнання. Про це заявив на пресконференції міністр енергетики Герман Галущенко, повідомляє Укрінформ.
Ці реактори планують встановити у недобудованих третьому та четвертому атомних блоках на Хмельницькій АЕС.
— Я можу сказати, що йдуть перемовини. У нас зараз немає в системі Запорізької АЕС, але є високий рівень готовності третього блоку на Хмельницькій станції. Відповідно, це дало б нам можливість пришвидшити генерацію додатково в систему, — повідомив Галущенко.
Він додав, що встановлення реакторів планується під час війни спільно з американською компанією Westinghouse.
— Ми не залежні від росії вже зараз і не будемо залежати в будь-якому технічному обслуговуванні, – каже Галущенко.
Згідно з угодою, перемовини якої ще тривають, болгарська державна енергетична компанія NEK продасть українській атомній держкомпанії "Енергоатом" обладнання з недобудованої АЕС "Белене" щонайменше за 600 мільйонів євро.
Історія недобудованих блоків
Нагадаємо, будівництво блоків ХАЕС розпочали у 1985 та 1986 роках. Але вже у 1990 році його зупинили через введення мораторію на будівництво нових після аварії на Чорнобильській АЕС.
Третій блок завершили на 75%, четвертий – на 28%. Збудовані конструкції не законсервували належним чином, тому вони постійно зазнавали зовнішнього впливу, зокрема, погодних явищ.
Це призвело до механічних пошкоджень, корозії арматури та металевих елементів залізобетонних конструкцій. Іржавіння та тріщини у бетоні фіксували ще під час досліджень 2006-2007 років представники Київського науково-дослідного та проєктно-конструкторського інституту «Енергопроект».
Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій у 2012 році заявив, що споруди можна використовувати лише після проведення ремонтно-будівельних робіт. А 2016 року Міністерство енергетики та вугільної промисловості України вимагало провести додаткову експертизу їхньої міцності. Станом на сьогодні так і невідомо чи проводили додаткові обстеження придатності недобудованих блоків.
Читайте також:
-
«Енергоатом» у 2 рази завищив ціни на ремонт освітлення Хмельницької АЕС
-
Атомники Запорізької АЕС працюють над будівництвом 3-го енергоблока у Нетішині
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Читач67
ЧитачЧитачів