Гамалій заявляв, що гуманітарка на Хмельниччині обліковується. Перевірили, як насправді (ІНФОГРАФІКА)

-
Від різних країн надійшло понад 411 тонн вантажів.
-
Голова ОВА Сергій Гамалій заявляв, що вся гуманітарка обліковується.
-
У відповіді на наш запит адміністрація надала лише часткові дані.
Протягом останніх чотирьох місяців Україна, зокрема й Хмельницька область, отримувала значну кількість гуманітарної допомоги з інших країн. Асортимент при цьому був значний — від їжі та ліків до автобусів. Найбільше допомоги надходило відразу після 24 лютого, тобто після початку російського вторгнення.
Хмельниччина, як і частина інших регіонів, була своєрідною транзитною областю для гуманітарної допомоги. Вантажі надходили сюди та розподілялися — частина залишалася, частину відправляли у східніші регіони залежно від потреб.
У березні в соцмережах з’явилися повідомлення про продаж гуманітарної допомоги, яка надходить в область. Голова Хмельницької обласної військової адміністрації назвав це фейком та сказав, що всі вантажі обліковуються.
— Хочу вас всіх запевнити, вся гуманітарна допомога, весь гуманітарний вантаж, який приходить на військову адміністрацію, обліковується. Обліковується актами приймання-передачі й потім відвозиться по інших регіонах. Це повністю контрольовано, — розповів Сергій Гамалій.
Журналіст vsim.ua поцікавився детальною інформацією щодо гуманітарної допомоги, відправивши запит до Хмельницької обласної військової адміністрації.
У відповіді повідомили, що отриманням та розподілом вантажів займається гуманітарний хаб, який створений гуманітарним штабом при військовій адміністрації. Також чиновники описали процес отримання та розподілу допомоги:
-
комунікація із закордонними донорами
-
організація транспортування гуманітарної допомоги в область (за потреби)
-
приймання допомоги
-
отримання запитів на потреби від територіальних громад, ЗСУ, військових формувань, громадських та волонтерських організацій
-
організація вивантаження та направлення гуманітарної допомоги
За чотири місяці гуманітарну допомогу отримували із дев’яти країн:
-
США
-
Ірландія
-
Польща
-
Німеччина
-
Франція
-
Італія
-
Словаччина
-
Велика Британія
-
Туреччина
Загальний обсяг допомоги склав понад 411 тонн. Все це розподілили між територіальними громадами, ЗСУ, військовими формуваннями, громадськими та волонтерськими організаціями.
Зазначимо, що у запиті журналіста vsim.ua також було прохання надати інформацію щодо того, скільки саме допомоги надійшло від кожної країни окремо та скільки саме допомоги було відправлено у кожен регіон України.
Такі дані у військовій адміністрації не надали, пояснивши, що такого обліку не ведуть, адже в умовах воєнного стану цього можна не робити. Більше про отриману гуманітарну допомогу дізнавайтеся з інфографіки.
Читайте також:
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.