У найближчі два роки мешканці мають поставити у своїй багатоповерхівці загальнобудинковий лічильник на воду. Відповідний закон про комерційний облік комунальних послуг почав діяти з 2 серпня. Ставити загальнобудинковий лічильник споживачі мають за свої гроші.
До серпня 2019 року будинковими лічильниками мають бути обладнані 1742 багатоповерхівки міста. Зараз прилади є у 480 будинках. Більшість з них встановлювали у новобудовах за кошти мешканців. 56 поставили безкоштовно за інвестиційною програмою 2016 року.
- Цього року у нас було заплановано 302 лічильники за інвестиційною програмою, але поки ми встановили лише 205. У хмельничан ще є час написати заяву, щоб ми до кінця грудня поставили їм лічильника безкоштовно, - розповідає начальник контрольно-сервісного центру МКП “Хмельницькводоканал” Степан Кушлак.
До кінця 2017 року ще діє інвестиційна програма “Хмельницькводоканалу”, за якою прилади ставлять безоплатно. Хмельничани мають ще майже три тижні. Інакше з наступного року за лічильник доведеться скидатися усім будинком.
Поки мешканці багатоповерхівок ще не розраховуються за воду за будинковим лічильником. Кабмін ще не дав роз’яснення, як нараховувати оплату за таким приладом обліку.
- Ми поки не знаємо, що придумають. Нам до 2 лютого мають надати методику і порядок того, як робити розрахунок за будинковим лічильником. Зараз людям нараховують або за індивідуальним, або за нормами, - каже Степан Кушлак.
Можливі варіанти розрахунку за водопостачання:
Якщо всі квартири у будинку мають індивідуальні лічильники
Спочатку збиратимуться показники квартирних приладів обліку. Потім визначатиметься різниця між показниками квартирних і загальнобудинкового лічильників. Цю різницю платитимуть мешканці будинку пропорційно до частки споживання. Тобто якщо весь будинок за місяць використав 10 кубометрів води, а один споживач - лише 1 куб. То його частка становитиме 0,1.
Якщо в будинку частина квартир не має лічильників
Може бути ситуація, що половина мешканців має лічильник у квартирі, а половина - немає. То в цьому разі різницю між показниками квартирних лічильників і загальнобудинкового сплачуватимуть мешканці без лічильника. Сума залежатиме від прописаних жильців. А ті, у кого є квартирний прилад обліку будуть сплачувати за його показниками.
Якщо в будинку ні в кого з мешканців немає лічильників
У цьому випадку загальний обсяг спожитої в будинку води за показниками загальнобудинкового лічильника розподіляється між мешканцями пропорційно до кількості осіб, які зареєстровані у будинку.
ЖЕКи або ОСББ, які утримують багатоповерхівки, можуть звернутися із заявою у “Хмельницькводоканал”. Якщо це ЖЕК, то за бажанням мешканців його керівництво має звернутися до комунального підприємства з листом поставити лічильник на певний будинок. Якщо це ОСББ, то має бути рішення загальних зборів, де йтиметься про те, що мешканці хочуть виконати роботи зі встановлення будинкового лічильника на воду.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
IGOR
IGOR reply IGOR
Опечатался на почве возмущения.....
У них прорвало трубу / кому-то сняли на "повірку" и вода полилась рекой / кто то ворует воду (по блату не поставили пломбу антимагнитную или ещё какие-то приколы), и.т.п. С какого рожна я должен платить за "потери", которые показал общедомовой счётчик? ДИКОСТЬ!
Анатолий Жандра
Анатолий Жандра
Казанцев Дмитрий