Хмельничани мають три тижні, щоб поставити будинковий лічильник на воду безкоштовно

Хмельничани мають три тижні, щоб поставити будинковий лічильник на воду безкоштовно
 • За два роки у всіх “висотках” в місті мають поставити загальнобудинкові лічильники на воду.
 • Зараз без приладів обліку води у Хмельницькому залишається ще більше 1200 будинків.
 • До кінця року лічильники встановлюють безкоштовно. А от з 2018 року на нього доведеться скидатись з власної кишені.

У найближчі два роки мешканці мають поставити у своїй багатоповерхівці загальнобудинковий лічильник на воду. Відповідний закон про комерційний облік комунальних послуг почав діяти з 2 серпня. Ставити загальнобудинковий лічильник споживачі мають за свої гроші.

Три тижні на безкоштовний лічильник

До серпня 2019 року будинковими лічильниками мають бути обладнані 1742 багатоповерхівки міста. Зараз прилади є у 480 будинках. Більшість з них встановлювали у новобудовах за кошти мешканців. 56 поставили безкоштовно за інвестиційною програмою 2016 року.

Відео дня

- Цього року у нас було заплановано 302 лічильники за інвестиційною програмою, але поки ми встановили лише 205. У хмельничан ще є час написати заяву, щоб ми до кінця грудня поставили їм лічильника безкоштовно, - розповідає начальник контрольно-сервісного центру МКП “Хмельницькводоканал” Степан Кушлак.

До кінця 2017 року ще діє інвестиційна програма “Хмельницькводоканалу”, за якою прилади ставлять безоплатно. Хмельничани мають ще майже три тижні. Інакше з наступного року за лічильник доведеться скидатися усім будинком.

Як рахувати по будинковому лічильнику - не знають

Поки мешканці багатоповерхівок ще не розраховуються за воду за будинковим лічильником. Кабмін ще не дав роз’яснення, як нараховувати оплату за таким приладом обліку.

- Ми поки не знаємо, що придумають. Нам до 2 лютого мають надати методику і порядок того, як робити розрахунок за будинковим лічильником. Зараз людям нараховують або за індивідуальним, або за нормами, - каже Степан Кушлак.

Можливі варіанти розрахунку за водопостачання:

 • Якщо всі квартири у будинку мають індивідуальні лічильники

Спочатку збиратимуться показники квартирних приладів обліку. Потім визначатиметься різниця між показниками квартирних і загальнобудинкового лічильників. Цю різницю платитимуть мешканці будинку пропорційно до частки споживання. Тобто якщо весь будинок за місяць використав 10 кубометрів води, а один споживач - лише 1 куб. То його частка становитиме 0,1.

 • Якщо в будинку частина квартир не має лічильників

Може бути ситуація, що половина мешканців має лічильник у квартирі, а половина - немає. То в цьому разі різницю між показниками квартирних лічильників і загальнобудинкового сплачуватимуть мешканці без лічильника. Сума залежатиме від прописаних жильців. А ті, у кого є квартирний прилад обліку будуть сплачувати за його показниками.

 • Якщо в будинку ні в кого з мешканців немає лічильників

У цьому випадку загальний обсяг спожитої в будинку води за показниками загальнобудинкового лічильника розподіляється між мешканцями пропорційно до кількості осіб, які зареєстровані у будинку.

Як поставити лічильник на воду

ЖЕКи або ОСББ, які утримують багатоповерхівки, можуть звернутися із заявою у “Хмельницькводоканал”. Якщо це ЖЕК, то за бажанням мешканців його керівництво має звернутися до комунального підприємства з листом поставити лічильник на певний будинок. Якщо це ОСББ, то має бути рішення загальних зборів, де йтиметься про те, що мешканці хочуть виконати роботи зі встановлення будинкового лічильника на воду.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (9)
 • IGOR

  Всё никак не уймутся твари... У меня есть счётчик в КВАРТИРЕ! С какого рожна я должен платить за тех, у кого его нет? Мой дом - моя частная собственность, а не часть "комунны".... Такой бред вообще есть хоть в одной цивилизованной стране?!

  IGOR reply IGOR

  "С какого рожна я должен платить за тех, у кого его нет?"

  Опечатался на почве возмущения.....

  У них прорвало трубу / кому-то сняли на "повірку" и вода полилась рекой / кто то ворует воду (по блату не поставили пломбу антимагнитную или ещё какие-то приколы), и.т.п. С какого рожна я должен платить за "потери", которые показал общедомовой счётчик? ДИКОСТЬ!
 • Анатолий Жандра

  Платіть тупо по нормі,в кого немає лічильника.Не потрібно оплачувати їхні втрати. В кожному підвалі вода тече зі всіх дир.
 • Анатолий Жандра

  Це приблизно так: Стоять 15 человек в очереді біля каси супермаркета  с повними тележками,а один взяв тільки булку хліба. Касир тупо розкинула суму усього товару всім порівну.
 • Казанцев Дмитрий

  дебиля,блять!!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up