Хмельниччина лідирує у зборі зернових культур в 2023 році

Хмельниччина лідирує у зборі зернових культур в 2023 році
Фото ілюстративне
 • За показником валового збору зерна наша область має найвищий результат в країні. 

Днями у Хмельницькій області завершили збір сільськогосподарських культур урожаю 2023 року. Всього цьогоріч зерном було засіяно 516,3 тисячі гектарів земель. Валовий збір зерна складає 4 020 тисяч тонн. Це п’ятий показник в державі при урожайності 77,8 центнерів з гектара. По цьому показнику Хмельниччина має найвищий результат в Україні, інформують в ОВА. 

Майже половину питомої ваги всього зібраного зерна становить кукурудза. Її зібрали з площі 190 тисяч гектарів. Валовий збір цієї культури складає майже 2 мільйони тонн при середній урожайності 105 центнерів з гектара. А це також є найвищим показником урожайності в державі.

Ще в серпні сільськогосподарські підприємства повністю завершили обмолочувати ранні зернові та зернобобові культури. Серед них:

Відео дня

Також аграрії завершили збирати пізні технічні культури. З них: 

Цьогоріч заготовили 1,5 мільйона тонн картоплі та овочевих культур. Самозабезпечення населення області та переміщених осіб у цих видах продукції становить понад 300 відсотків.

Цукрові буряки викопали на всіх площах. Всього накопали 1,5 мільйонів тонн при урожайності 515 центнерів з гектара. В сезон цукроваріння на території області працює 5 цукрових заводів. Вони вже виробили близько 115 тисяч тонн цукру. А для споживання мешканцям області, за даними ОВА, необхідно 90 тисяч тонн. На даний час цукросировину вивозять та кагатують для подальшої переробки. Всього  планують виробити близько 180 тисяч тонн цукру.

Водночас, аграрії засіяли на Хмельниччині 220 тисяч гектарів озимих зернових культур урожаю 2024 року. Зокрема, вже посіяли: 

На сьогоднішній день озимі знаходяться в доброму та задовільному стані, додають в адміністрації. 

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (4)
 • Валерій Світельський

  Тому у нас хліб найдешевший в Україні. І сало з м'ясом.
 • Читач81

  Самозабезпечення 300 відсотків. А крупи бідним дають раз в рік. І то для піару Симчишина, а не для допомоги.
 • Yuriy Major

  Ну так в нас же два земельних магната!..

  Надія Новосельська reply Yuriy Major

  Yuriy Major Корупціонера магната

keyboard_arrow_up