Хмельницький чиновник хотів відсудити 500 тисяч у незалежної редакції Всім.юа

Хмельницький чиновник хотів відсудити 500 тисяч у незалежної редакції Всім.юа
Фото - ХМ-інсайд
 • Василь Новачок, заступник міського голови Хмельницького, директор департаменту інфраструктури міста, подався до суду через публікацію статті про кримінальне провадження, яке було відкрито поліцією щодо нього та його колег.

Новачок і мільйон гривень: деталі справи про привласнення бюджетних коштів (ДОПОВНЕНО), — стаття із такою назвою була опублікована на сайті vsim.ua в липні 2023 року. У ній, на основі даних із відкритих джерел, було описано кримінальне провадження. За версією поліції, Василь Новачок (заступник міського голови Хмельницького, директор департаменту інфраструктури міста) організував схему, в яку залучив ще чотирьох чиновників Хмельницької міської ради. За попередніми підрахунками, вони завдали шкоди бюджету на 1 мільйон гривень.

Наше видання дізналося про цю справу із публікації іншого ЗМІ. Журналісти «ВСІМ» зібрали більше деталей. Зокрема, імена чиновників, про яких йдеться в матеріалах справи, які розміщенні в судовому реєстрі. Зробили це шляхом співставлення вказаних там посад чиновників із тим, хто у вказаний період. Ці дані є у вільному й відкритому доступі. До прикладу, вже багато років єдина людина у Хмельницькому займає відразу дві посади — заступника міського голови та директора департаменту інфраструктури міста. Це Василь Новачок. Це є загальновідомий факт і про це вказано в багатьох документах міської ради. Співставляти факти й розповідати суспільству про діяльність влади - звичайна робота журналістів.

Скрин із судового реєстру, де вказано посаду чиновника, який, за версією слідства, організував злочинну схему.
Скрин одного із рішень виконавчого комітету міської ради, де вказана посада Василя Новачка.

Додатково нами було взято коментар у Василя Новачка, в якому він прокоментував інформацію щодо згаданої вище справи. У ній він підтвердив наявність кримінального провадження.

Так працюють журналісти. Вони дізнають більше, розслідують, підтверджують інформацію й розповідають про суспільно важливі теми. Зокрема про те, що група чиновників може бути причетною до розкрадання бюджетних коштів. 

Згодом Василь Новачок подав позов на наше видання, вважаючи, що наша стаття зіпсувала його честь, гідність та ділову репутацію. Захотів, щоб ми спростували інформацію та заплатили йому 500 тисяч гривень моральної компенсації. При цьому його захист спирався на висновки поліграфолога та психолога. 

Хмельницький міськрайонний суд прийняв рішення, що наша стаття є недостовірною інформацією і має бути видалена. Також у рішенні йдеться про спростування інформації, офіційне вибачення та компенсацію 5 тисяч гривень.

Наше видання не погоджується з таким рішенням і буде подавати апеляцію. Вважаємо, що при написанні даної статті ми діяли відповідно стандартів, а подібні рішення є ні чим іншим, як тиском на незалежну журналістику. Адже ми просто виконали свою роботу й розповіли про те, що поліція відкрила кримінальне провадження і вважає, що чиновники причетні до розкрадання бюджетних коштів. 

Чиновник своєю перемогою в суді маніпулює на свою користь. Він поширив на своїй сторінці допис про рішення. У ньому пише, що саме ми звинувачуємо його. Але звинувачуємо не ми, а поліція. Не ми вирішили, що Василь Новачок та інші чиновники можуть бути причетні до розкрадання бюджетних коштів. Так вважає слідство. І, згідно із даними в судовому реєстрі, кримінальне провадження досі не закрите.

Скрин з допису Василя Новачка у Фейсбук

Василь Новачок також пише, що всі звинувачення є безпідставними і надуманими. Але, нагадаємо, звинувачує його слідство, а не журналісти. Але, чомусь, чиновник вирішив, що простіше боротися із журналістами, а не з поліцією. І, чомусь, він подався до суду лише на наше видання. Але про цю справу писали й інші. І, нагадаємо, не ми перші. І не лише ми назвали імена чиновників.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (11)
 • Taras Chevchenko

  Паства вартує свого пастиря.  Молодці.
 • Наталія Анішкіна

  Правильно зробив
 • Владимир Жилюк

  дуже скоро в один день тебе перевірять без детектора брехні і ти зрозумієш що день коли ти потратив аж 2 години свого часу у кріслі з детектором це були самі щасливі години твого життя.І це не погроза а видіння.
 • Людмила Крук

  Сьогодні всі журналюги друкують цю інформацію.А вибачитись за наклеп хтось наважиться чи ні?Чи знову будуть лити бруд.

keyboard_arrow_up