Храм у Зіньківській громаді, за який боролась УПЦ, офіційно перейшов до ПЦУ

Храм у Зіньківській громаді, за який боролась УПЦ, офіційно перейшов до ПЦУ
Фото з Хмельницької єпархії ПЦУ та Вікіпедії. Колаж vsim.ua
  • Перехід церкви в селі Адамівка тривав з липня. 

  • Спершу прихильники УПЦ провели збори, аби підтвердити приналежність громади до їхньої релігійної організації. 

  • Згодом прихожани провели ще одні, аби таки перевести храм до ПЦУ. 

Православна Церква України на Хмельниччині поповнилась ще однією парафією. Храм у селі Адамівка Зіньківської громади Хмельницького району офіційно перейшов до ПЦУ. Про це йдеться в Хмельницькій єпархії ПЦУ. 

У перший день вересня в Єпархіальному управлінні керуючий єпископ Павло прийняв парафіян Свято-Покровської парафії села Адамівка.

— Після проведення загальних зборів, вказана релігійна громада, переважною більшістю голосів парафіян, ухвалили рішення про вихід з підпорядкування московському патріархату та приєднання до Православної Церкви України, — зазначено в повідомленні. 

Відео дня

Тож єпископ Павло на прохання людей офіційно прийняв парафію до складу ПЦУ та засвідчив це відповідним документом.

Нагадаємо, перехід цієї церкви до ПЦУ тривав кілька місяців. Спершу, 25 червня, прибічники УПЦ провели у храмі збори, де підтвердили приналежність громади до Української Православної Церкви. Вони зазначили, що за це проголосувало 359 учасників зборів. Про результати повідомили до Хмельницької ОВА.

Вже 2 липня в будинку культури відбулися ще одні збори, учасники яких прийняли рішення про перехід храму до ПЦУ. Там було 62 людини. За результатами зборів подали звернення до Хмельницької ОВА про перереєстрацію. 

Попри те, що прихильників УПЦ було більше, Хмельницька ОВА все одно перереєструвала статут та затвердили зміну підпорядкування храму. Відповідне розпорядження є на сайті адміністрації. Його підписав перший заступник голови ОВА Сергій Тюрін 19 липня. Тоді в УПЦ заявили, що така позиція суперечить закону. 

— Перереєстрація статуту релігійної громади суперечить як нормам закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», так і роз’ясненням Державної служби України з етнополітики та свободи совісті щодо порядку дій релігійної громади у разі зміни юрисдикційної підлеглості від 28 серпня 2022 року, — йдеться в повідомленні Хмельницької єпархії УПЦ.

Додамо, що храм у селі Адамівка є пам'яткою архітектури національного значення. Його будівництво завершили 1773 року. Він був зведений як типовий подільський храм 16 століття. 

Фото з Вікіпедії

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (18)
  • Михаил Штогрин
    Молодці. На кінець то люди почують Боже слово рідною мовою. а не рашистською. Геть МП.
  • Тетяна Третяк
    Це церква у яку я в дитинстві з Тарасівки з бабусею ходила святити паску.Благослови вас Боже.
  • Ольга Волинцева
    Ваша офіційність це лом!болгарка!!!пару проплачених широкоплечих!!!а ще люди які і дороги до храму не знали!!!це вже не вперше!!!але проголосували.....??????
  • Олександр Романов
    Гонити попів зрадників

keyboard_arrow_up