Вихідні та свята у вересні 2023: що відзначатимуть хмельничани

Вихідні та свята у вересні 2023: що відзначатимуть хмельничани
  • У вересні 9 днів будуть вихідними та 21 — робочий.

  • Дати церковних свят змістилися на 13 днів. 

  • Які свята відзначатимемо цього місяця. 

Перший місяць цьогорічної осені року буде багатим на церковні та професійні свята. Із 1 вересня ПЦУ перейшла на новоюліанський календар. Відтак, змінилися деякі дати свят та постів. А одне із церковних свят цього року взагалі випало із календаря. А ще цього місяця хмельничани святкуватимуть День міста. Розповідаємо що святкуватимемо цього місяця та коли будуть вихідні. 

Вихідні та робочі дні серпня

У вересні є 30 календарних днів. З них 21 — робочий, решта 9 днів — офіційні вихідні. 

  • Відео дня
    /li>

Додаткові дні відпочинку з нагоди державних свят у вересні не передбачені через повномасштабну війну.

День міста 

Також цього місяця хмельничани традиційно відзначатимуть День міста. Хмельницький відзначає свій “день народження” в останні вихідні вересня. Зазвичай, святкування проходять два дні — останню суботу вересня і наступну неділю.

В 2023 році День міста Хмельницький припадає на 30 вересня. Цього року Хмельницькому виповнюється 592 роки.

Нагадаємо, Хмельнницький було засновано в 1431 році, а точна дата заснування - невідома. Перша згадка по місто датується 10 лютого 1431 року, коли польський король Владислав ІІ Ягайло надав вірній шляхті привілеї на подільські володіння. Цю дату і приймають за якусь точку відліку існування міста. Так утворився центр торгівлі на перехресті головних торгових шляхів - Плоскирів.

Церковні свята у вересні 2023 

З 1 вересня 2023 року Православна церква України перейшла на новий церковний календар. Це означає, що всі неперехідні свята відзначатимемо за новоюліанським стилем - на 13 днів раніше.

Цього місяця буде декілька великих релігійних свят та подій: Різдво Пресвятої Богородиці, Воздвиження Хреста Господнього, преставлення святого апостола і євангелиста Йоана Богослова.

А одне свято цьогоріч випаде із календаря — Усікновення голови Іоану Хрестителю. За “старим” календарем воно припадає на 11 вересня. Це свято цього року відзначали 30 серпня. Таке рішення було прийняте Священним Синодом в рамках реалізації календарної реформи. Починаючи з 2024 року, святкування Усікновення глави Івана Предтечі буде припадати на 29 серпня. 

Так, у вересні будемо відзначати такі релігійні свята:

Інфографіка Уніан

А ви відзначатимете церковні свята за "старим" чи "новим" календарем?

Професійні та міжнародні свята у вересні

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up