Хто повинен повідомляти родичам про загибель військового: пояснення Міноборони

-
У Міністерстві оборони діє спеціальний механізм оповіщення рідних про загибель чи зникнення військового.
-
Розповідаємо чому це не можуть зробити командири чи побратими і як діє механізм.
В Збройних Силах України повідомили порядок оповіщення родичів про загибель військового. Заступниця міністра оборони Ганна Маляр каже, що родичі не повинні дізнаватись про загибель військовослужбовця з Інтернету, або ж від командирів чи побратимів. Хто ж тоді має надавати цю інформацію?
— Правом повідомляти цю інформацію наділені територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Працівники ТЦК та СП мають досвід та спеціально навчені такими комунікаціями, — розповіла Маляр.
Вона додала, що у випадку коли тіло військослужбовця не знайшли, тоді родині мають повідомити, що військовий зник безвісти за певних обставин.
— Такий військовослужбовець в обліку буде зі статусом "безвісти зниклий". А от коли знайдено та ідентифіковано тіло, тоді повідомляється про загибель, — пояснює заступниця міністра.
За її словами, вже був випадок, коли бачили свідки загибель, але тіло бійця не знайшли. Згодом військовослужбовець виявився живим.
Через це Маляр звернулась з проханням у публічних комунікаціях про загибель, з поваги до родичів, дотримуватись простих правил:
-
сповіщати публічно після того, як ТЦК та СП повідомить родичам про загибель чи зникнення безвісти
-
повідомляти коректно статус — "загиблий" чи "безвісти зниклий".
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
❗️Оперативна інформація, цікаві та важливі новини у нашому Telegram-каналі - https://t.me/+gtHqKqD7B0o3N2Uy