Із 1 вересня ПЦУ переходить на новоюліанський календар: як зміняться дати свят

-
Розповідаємо про нові дати звичних свят та терміни постувань.
Вже від завтра, 1 вересня, Православна церква України переходить на новоюліанський календар. Таким чином реалізовується відповідне рішення Помісного Собору. Про це йдеться в заяві ПЦУ.
Відповідно до цього зміняться деякі дати свят та постів. Так, дати нерухомих свят, постів, загальниць, дні вшанування пам՚яті святих змістяться на 13 днів назад (на 13 днів раніше — ред.).
— Наприклад: 8 (а не 21) вересня відзначатимемо свято Різдва Пресвятої Богородиці, 14 (а не 27) вересня – Воздвиження Хреста Господнього, 1 (а не 14) жовтня відзначатимемо Покрова Пресвятої Богородиці. З 15 листопада по 24 грудня триватиме Різдвяний піст, а Різдво Христове святкуватимемо 25 грудня, – пояснюють в ПЦУ.

У 2024 році Петрів піст не буде загальним, бо Свята П'ятидесятниця святкуватиметься 23 червня, а день святих апостолів Петра і Павла – вже 29 червня. Не існуватиме визначеного періоду посту, який мав би розпочатися за тиждень після дня Святої Трійці.
— Але для тих, хто бажає поститися за прикладом розвʼязання цього питання в інших Помісних Церквах може бути взятим для посту період після свята святих апостолів Петра і Павла – з 1 по 5 липня, – додають в Православній церкві України.
Великий піст триватиме з 18 березня по 4 травня. Великдень у 2024 році буде 5 травня. Ця дата є спільною як для тих, хто дотримується юліанського, так і для тих, хто живе за новоюліанським календарем. Календарна традиція щодо обчислення Пасхалії є загальною для всіх Помісних Православних Церков.
Через те, що дата всіх нерухомих свят зміщується на 13 днів, у 2023 році одне з них буде пропущене. Це Усікновення глави Івана Предтечі (Хрестителя). За юліанським календарем його раніше щороку відзначали 11 вересня. Зміна стосуватиметься лише цього року, надалі дата свята просто посунеться.
— Кілька років тривала підготовка до цього історичного рішення переходу на більш сучасний і точний календар, яким давно вже послуговується більшість Помісних Православних Церков. Водночас Помісний Собор зберіг за парафіями та монастирями, які цього бажають, право використовувати старий (юліанський) календар, – наголосили в ПЦУ.
Також додають, що календарна реформа буде проходити без примусу, спокійно і розважливо, даючи всім можливість прийняти необхідні зміни поступово й усвідомлено. Жодні традиції щодо святкування того чи іншого свята не зміняться.
Нагадаємо, 24 травня, під час засідання архиєрейського собору в Трапезному храмі Києво-Печерської лаври єпископи ПЦУ ухвалили перехід на Григоріанський календар. Раніше про таке ж рішення повідомила Українська греко-католицька церква. Додамо, що Православна церква України звернеться до держави, аби перенести деякі державні свята, які були прив'язані до релігійних.
Читайте також:
-
Храм, з якого щороку виходила хресна хода УПЦ, офіційно перейшов до ПЦУ
-
“Кожен воїн — святий”: у Волочиську священник будує церкву Небесної Сотні
-
ПЦУ переходить на новий календар: цього року Різдво буде в грудні
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
У вашій церкві також є парафії, які живуть за новоюліанським календарем)
І покуту не забудьте)))
Не помолитися, а вибачитися)
Матвія 5:22-24
Але ви певне і до причастя не приступаєте 🫢
До вас СБУ ще не тегали?
Служба безпеки України ваш клієнт
Лікуйтеся!
Бо те що маєте в серці гидке)
Лікуйтеся)
У вас і до людей поваги немає)
Чисто московське виховання)
Гарно вас МП окормляє)
Типово для МП)
Навіть не здивувалася)
Так ви ж пожинаєте власні плоди)
Ви певне не слідкуєте за подіями?)
А співати російські піснеспіви з "звон пливьот, пливьот над расією"?
На Буковині етнічним румунам Онуфрій давно дозволив румунську мову богослужінь та новоюліанський календар)
Якісь подвійні стандарти УПЦ МП)