Майже 120 тисяч жителів Хмельниччини отримали закордонні паспорти у 2017 році. Найбільше звернень було після отримання безвізу та у період літніх відпусток. В міграційній службі кажуть, з осені і по сьогоднішній час черг стало суттєво менше. Журналісти vsim.ua дізнались, скільки доведеться чекати, щоб подати документи на “біометрику” і коли можна буде отримати паспорт для виїзду за кордон.
Найбільші черги за “біометрикою” - у паспортному столі на Пушкіна, 15. Туди ми прийшли сьогодні зранку, 17 січня, о 8:45. На другому поверсі біля терміналу вже вишикувалось близько двадцяти людей. Серед них як і молодь, так і люди старшого віку. Всі ці люди прийшли для того, щоб лише отримати талон на подачу документів. Кажуть, записувались ще місяць-півтора тому.
- Мене десь місяць тому знайомі записали. Приблизно порахував, коли має підійти моя черга. Останній тиждень ходив кожного дня. Мав вчора попасти, але вийшло таки сьогодні. Записали мене на 21 лютого, - розповідає хмельничанин Олександр.
На столику біля терміналу для видачі талончиків лежить зошит. Його хмельничани завели для зручності, власноруч записуються у ньому. У списку - більше 5000 прізвищ. Тих, хто талон вже отримав, у списку помічають.
Аби не ходити в паспортний стіл щодня, люди вираховують приблизну дату, коли зможуть отримати талончик. Кількість людей, які стоять у черзі ділять на 12, адже саме стільки талонів можуть видати за один день. Нам показали цей зошит. Сьогодні ж за талончиками пришли ті, хто у черзі під номерами від 4500. На подачу документів їх записали аж на 21 лютого. Завтра талони будуть видавати вже на 22 лютого і так далі по списку. Жива черга розійшлася за 15 хвилин. Вже о 9:05 біля терміналу майже нікого не було.
Отож, виходить так. Отримати талончик можна онлайн або через термінал на Пушкіна,15. Загалом щодня видають лише 24 талончики. 12 з них йде по електронній черзі, ще 12 - по терміналу, тобто “живій”. Такий ліміт встановили через те, що за день спеціаліст може прийняти лише таку кількість людей. Мовляв, на кожного йде по 15-20 хвилин.
“Достукатись” до електронної черги майже нереально. Журналісти vsim.ua декілька разів пробували зайти в систему о 00:00 годині, коли починається запис, але вільних місць вже не було. Непросто і з так званою “живою” чергою біля терміналу. До неї треба записуватись у зошит та чекати більше місяця, поки дійдуть до вашого прізвища у списку.
Але не все так просто. Вже коли заповітний талончик у вас на руках, то маєте чекати ще місяць для того, щоб подати документи на паспорт. Тобто ті, хто взяли талончик сьогодні, 17 січня, потраплять на прийом документів лише 21 лютого.
Ще місяць, а то і два, доведеться чекати, поки зроблять біометричний паспорт. Якщо порахувати, то отримати “біометрику” можна щонайменше за 3 місяці.
Для того, щоб отримати біометричний закордонний паспорт не треба збирати багато документів. Потрібно мати:
внутрішній паспорт громадянина України;
ідентифікаційний код;
старий закордонний паспорт (за наявності).
Вже на прийомі заповнюється заява, а спеціаліст робить фотографію і знімає відбитки пальців. Якщо ви не поспішаєте. то за 20 робочих днів паспорт зроблять за 557 гривень. Якщо хочете оформити паспорт у коротші терміни, за тиждень, доведеться віддати 810 гривень. Оплату можна внести у будь-якому банку або через термінал на Пушкіна, 15.
Забрати готовий закордонний паспорт треба у тому ж відділі, де і подавалися на нього документи.
Хмельничани мають право стати у чергу для подачі документів у будь-який відділ міграційної служби. Наприклад, можна звернутися у районний сектор на Коцюбинського, 35 або сектор оформлення документів на Грушевського, 35. Але тут трошки інша процедура. Прийом документів здійснюється з 9:00 до 18:00. Але талончики тут не видають. Тобто для подачі документів потрібно вистояти “живу” чергу і ніяких талончиків із вписаною датою тут не потрібно. Щоправда, доведеться ще більше побігати. Бо ще до відкриття тут не проштовхнутись. Тож займати чергу доведеться з ночі.
Простіше оформити “біометрику” можна у паспортному сервісі на Прибузькій, 30А, навпроти “Хмельницькводоканалу”. Але обійдеться паспорт дорожче. За 3 місяці паспорт зроблять за 1305 гривень. Терміновий за 2 місяці коштує 1560 гривень. В цю суму без вашої згоди включають також страховку.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.