“Маму можна було врятувати”. Жителька Хмельниччини звинувачує лікарів у халатності

“Маму можна було врятувати”. Жителька Хмельниччини звинувачує лікарів у халатності
 • Сніжана Рижко-Семенюк досі оговтується після смерті мами.
 • 76-річна жінка потрапила до Ізяславської лікарні, де її “вдарив” інсульт і вона померла. 
 • Рідні кажуть, до трагедії призвели халатність і безвідповідальність лікарів.
 • Розповідаємо подробиці справи. 

Любов Рижко - пенсіонерка родом із Нового Села, що на Ізяславщині. Жінка виховала п’ятеро дітей, за що їй присвоїли за життя звання матері-героїні. Троє її синів наразі захищають країну.

Близькі досі оговтуються після смерті мами. Серце Любові Рижко зупинилось 20 серпня. Коли вдома стан жінка погіршився, медики відмовились приїхати на виклик. Згодом пацієнтка за кілька днів в лікарні згасла на очах. Донька запевняє, матір можна було врятувати, якби не службове недбальство і байдужість медиків Ізяславської міської багатопрофільної лікарні. Що відомо? Дізнавайтесь детальніше. 

“Швидка відмовилась їхати”

До журналістів vsim.ua звернулась Сніжана Семенюк-Рижко. Жінка кілька тижнів тому втратила маму і досі не може говорити про це без сліз. Але водночас не полишає спроб знайти справедливість. Адже вважає, що трагедії можна було уникнути. 

Відео дня

Донька розповіла, що останні 10 років матір спостерігалась в КНП “Ізяславська міська багатопрофільна лікарня”. Тобто,там лікарям були відомі її діагноз та історія хвороби. 

З Нового Села до лікарні - близько 30 кілометрів. Того дня, 17 серпня, в жінки різко погіршилось самопочуття.

В той день Любов Рижко привезли до лікарні, де згодом поклали в неврологічне відділення. Від медсестри донька Аліна одразу отримала перелік і кількість ліків, які потрібно було купити. Також там повідомили про необхідність когось бути присутнім постійно в палаті та доглядати маму. Мовляв, відповідного персоналу в них немає. 

Наступного дня родичам сказали завезти жінку і на КТ. Та донька каже, зробити це було нікому. Адже немає власного транспорту, а сини наразі несуть військову службу. Сама ж дочка Сніжана працює і проживає у Києві. Вона додає, що з кожним наступним дзвінком лише чула, як мамі ставало гірше. Стан був критичним. За два дні Любові відняло мову. 

На що нарікають рідні?

За словами доньок, стан матері погіршувався з кожним днем. А паралізувало її ймовірно через призначені препарати.  Кажуть, все свідчило про передінсультний стан. Але переводити пацієнтку в реанімацію медики не поспішали. 

Як додає Сніжана Рижко, призначене лікування не враховувало наявність у матері кардіостимулятора. Хоча при здійсненні первинного огляду лікарем про це повідомила друга донька. З її слів, лікар поміряв лише тиск, не зробивши кардіограми. Вже наступного дня мовлення Любові Рижко погіршилось.  До неї приїхав син. 

Жінка додає, востаннє говорила з мамою вранці 19 серпня - напередодні смерті. Вона підняла слухавку і змогла вимовити лише звуки. Телефон взяла медсестра, яка повідомила, що з ночі пацієнтка у важкому стані, але її не перевели до реанімації. І що рідним слід негайно приїхати. 

До слова, в реанімацію жінку перевели лише тоді, коли діти прибули до медзакладу. Але, як переконана донька, вже було запізно. Тоді близькі наполягали, аби лікарі сконтактували з кардіологічним центром у Хмельницькому. Тим часом, стан жінки погіршувався. 

Донька додає, що змогла приїхати до реанімації близько 18:00. Там один з лікарів сказав, що у матері набирається рідина у легенях. Вона не говорить, але при свідомості. На запитання про нічний діагноз і чому жінку не перевели до реанімації одразу, медик відповів, що стан стабілізувався і в цьому не було потреби. Також Сніжана каже, що при погіршення стану матері лікарку Ліфантьєву не викликали і до відома не ставили. 

Під ранок наступного дня, 20 серпня, доньці повідомили про смерть мами. 

Корупція і відсутність діагнозів?

Рідні звинувачують лікарів у халатності. Пояснюють причини: за всі роки, які Любов Рижко провела на стаціонарі в Ізяславській лікарні, виписки про це не отримала. Також рідним не озвучували попередніх діагнозів жінки. 

В поліції не побачили криміналу

Рідні вирішили не мовчати і звертатись у різні інстанції щодо службового недбальства лікарів. Зокрема, Сніжана Семенюк-Рижко розповіла, що звернулась до Ізяславської міської лікарні, подала скаргу до МОЗ й Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, де її звернення передали до обласного департаменту охорони здоров’я. 

Також донька звернулась із заявою до поліції Ізяслава 31 серпня. Але зізналась, там її справу вирішили закрити. Мовляв, не виявили там криміналу. 

Наразі сім’я планує наймати адвокатів і вже зробила розголос у соцмережах. Додамо, що під дописом зібралось чимало коментарів, в яких люди підтримують рідних і діляться власним негативним досвідом перебування у вище згаданій лікарні. 

Тим часом, журналістка vsim.ua звернулась до КНП “Ізяславська міська багатопрофільна лікарня”, аби отримати коментар щодо ситуації. Однак наразі зв’язатись з керівником підприємства поки не вдалось. Як тільки ми отримаємо відповідь, одразу опублікуємо її на нашому сайті. 

Що про лікарську халатність кажуть юристи?

Ігор Караваєв, юрист, адвокат:

Є основні проблеми у процесі розслідування таких “медичних злочинів”:

• Нестача у слідчого відповідних спеціальних знань (необхідність проведення експертизи, залучення вузькопрофільних фахівців для проведення слідчих/розшукових дій і небажання розслідувати подібні злочини).

• Необхідність швидкого отримання ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів. На практиці часто трапляються ситуації, коли внаслідок зволікання із отриманням такої ухвали медична установа встигає знищити докази.

• Кругова порука, яка полягає у знищенні доказів (знищення даних медичних карток, результатів аналізів тощо). Бажання будь-яку невдалу маніпуляцію чи оперативне втручання, яке призвело до тяжких наслідків, списати виключно на лікарську помилку. Покривання керівниками медичних установ своїх підлеглих. Активна протидія розслідуванню.

• Тонка грань відмежування халатності від нещасного випадку, лікарської помилки й виправданого медичного ризику.

Алла Цимановська, адвокат:

Неблагополучні пологи і дитяча кома. Жінка звинувачує медиків лікарні у Волочиську

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (28)
 • Руслана Костюченко

  Така ж ситуація в Житомирі в 1 лікарні - байдужість недолікарів
 • Борис Воротняк

  Як лікар скажу-передбачити виникнення інсульту навіть у хворого з іншою паталогією просто неможливо!А якби це трапилось вдома,або на автобусній зупинці,то кого би ви звинувачували?Затьмарені горем-втратою рідноЇ людини,це зрозуміло!Але виносити такі вироки ніхто не вправі!Звертайтеся до прокуратури і там призначат обовязково незалежне розслідування!
 • Валя Костіна

  76 років, це не молодість.
 • Анжела Гутаревич

  Господь призвал

keyboard_arrow_up