Мешканка Хмельниччини судилась з Пенсійним фондом щодо упущеної вигоди: що вирішили

Мешканка Хмельниччини судилась з Пенсійним фондом щодо упущеної вигоди: що вирішили
  • На думку жінки, через неправильно нарахований стаж, вона не доотримала майже 22 тисячі і хотіла їх стягнути з ПФУ.
  • Що вирішив суд?

На Хмельниччині жінка через суд вимагала від Пенсійного фонду виплатити їй упущену вигоду. На думку позивачки, через те, що ПФУ неправильно нарахував їй стаж, вона за рік не доотримала 22 тисячі від Управління соціального захисту. Яке рішення винесли по цій справі – розповіли в пресслужбі апеляційного суду.

Як йдеться в дописі, жителька Хмельниччини вимагала з управління Пенсійного фонду 21 976 гривень. За її словами, минулого року управління відмовилося призначати їй пенсію через недостатній страховий стаж. На її звернення у Пенсійному фонді відповіли, що страховий стаж жінки становить 6 років 2 місяці 8 днів.

Відмову у призначенні пенсії за віком вона оскаржила до Хмельницького окружного адміністративного суду. Тоді у ПФ перерахували стаж. Він склав 15 років 2 місяці 14 днів. Проте і його виявилося замало для призначення пенсії. Тож жінка звернулася до Управління соціального захисту із заявою призначити їй державну соцдопомогу та почала її отримувати з 1 грудня.

Відео дня

На думку жінки, унаслідок того, що Пенсійний фонд не зарахував їй весь стаж та не видав довідку про страховий стаж, вона не доотримала державну соціальну допомогу з моменту виникнення права на таку допомогу – з 14 січня 2023 року до 1 грудня 2023 року. За її підрахунками, сума матеріальної шкоди у формі упущеної вигоди становить 21 976 гривень, тому вона просила стягнути цю суму з Пенсійного фонду.

Хмельницький міськрайонний суд позивачці відмовив. Тому вона звернулась до апеляційного суду.

Але і ХАС прийняв таке ж рішення, пояснивши, що доказів, які надала апелянтка, не достатньо. Сума, яку жінка хотіла б отримати, не підтверджена жодними документами.

«А сама лише наявність теоретичного обґрунтування можливості отримання прибутку ще не є підставою для його стягнення», – зазначив апеляційний суд.

Читайте також: З шепетівчанки, яка від’єднала квартиру від теплопостачання, стягнули борг за 2 роки

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up