Мітки, мародери, блокпости: події на Хмельниччині в перші дні повномасштабної війни

Мітки, мародери, блокпости: події на Хмельниччині в перші дні повномасштабної війни
24.02.22. Фото з архіву редакції
  • Комендантська година, мітки на дорогах та інше.

  • Пригадуємо, якими були перші дні повномасштабної війни на Хмельниччині.

Два роки тому в цей день українці прокинулися від вибухів, тривожних дзвінків рідних чи трагічних новин. Кожен того ранку відчував розгубленість, страх, відчай чи злість. У Хмельницькому ранок 24 лютого почався із заторів у місті та черг на АЗС. 

Зокрема – журналістка vsim.ua близько 8 години ранку стала свідком заторів та черг біля АЗС на Львівському шосе. Того ранку водій таксі розповів – подібне відбувається поблизу кожної заправки. Також люди стали масово скуповувати магазини та супермаркети. На полицях стало обмаль гречки, макаронів та рису. Миттєво розбирали локшину швидкого приготування. 

Скуповували й медикаменти в аптеках. Черги були і біля банків. Люди поспішали зняти готівку. Яким був той день для хмельничан – ми раніше показували вам на фото в окремому матеріалі.  Далі пригадуємо, що відбувалося на Хмельниччині в перші дні повномасштабної війни. 

Відео дня

Школи та дитсадки в Хмельницькому перевели на “дистанційку”

- Вранці путін оголосив про ведення спеціальної військової операції на Донбасі. Росія здійснила удари по нашій військовій інфраструктурі та наших прикордонниках. У багатьох містах України було чутно вибухи. Ми вводимо воєнний стан по всій території України, – з таким повідомленням президент України Володимир Зеленський звернувся до українців вранці, 24 лютого.

Того ж дня, 24 лютого, у Хмельницькій міській раді повідомили про перехід на дистанційну форму навчання усіх навчальних закладів та дитсадків громади.

Встановлення блокпостів

- У зв’язку із запровадженням надзвичайного стану на всій території України, Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області повідомляє про встановлення блок-постів на дорогах, які перетинають кордони між сусідніми із Хмельниччиною областями – з Рівненською, Житомирською, Вінницькою, - повідомили 24 лютого у Службі автомобільних доріг Хмельницької області.

Тим, хто перебував у дорозі, закликали бути готовим до перевірки документів. По можливості всіх просили залишатись вдома і тримати напоготові зібрані індивідуальні тривожні набори: документи, гроші, продукти тривалого зберігання, натільна білизна, засоби гігієни, столові набори посуду, рушник, ліхтарик та запасні елементи живлення, аптечка першої допомоги, блокнот, ручка.

У Хмельницькому відкрили всі бомбосховища

24 лютого всі бомбосховища Хмельницького відкрили. Тоді про це під час брифінгу розповів міський голова Олександр Симчишин. Разом з тим він закликав містян перевірити доступ до них.

Крім того, очільник міста закликав хмельничан не піддаватися паніці та не створювати черги біля банкоматів та на заправках:

- Дуже прошу всіх хмельничан не піддаватися панічним настроям. Ми бачимо, що є зараз величезні черги на заправках, в магазинах, біля банкоматів. Не треба панікувати, тому що ця атака, я впевнений, і яка посилювалася і інформаційною атакою, розрахована на панічні настрої, щоб ми дрогнули. Ми не можемо дрогнути в жодному випадку, – сказав Олександр Симчишин.

Вступ хмельничан до тероборони

З першого дня вторгнення жителі Хмельниччини стали активно записуватися до тероборони.  Біля військкомату були цілі черги. Фото яких активно ширилися соцмережами. 

- Хмельничани, ми пишаємося Вами! Патріоти Хмельниччини! Дякуємо за мужність та патріотизм! Ось вони - справжні, вірні сини України! Будь справжнім! Долучайся до ЗСУ та захищай свою країну. Усіх, хто може підтримати країну, просимо прибувати у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Хмельницької області за місцем проживання, - наголошували в хмельницькому обласному ТЦК та СП.

Введення комендантської години

З 25 лютого 2022-го на території Хмельницької області ввели комендантську годину. Раніше вона діяла з 22.00 до 6.00 години.

У вказані години жителям заборонено перебувати на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень особи.

Нагадаємо – комендантська година діє в області й досі. Щоправда, змінилася її тривалість. Тепер – з 00:00 до 05:00.

Мітки на дорогах 

У перші дні вторгнення на українських дорогах стали з’являтися мітки, які, за попередніми даними, використовувала російська армія. Вони мали хрестика з колом або без нього. Українців закликали знищувати такі мітки — засипати землею або заливати смолою. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив «Укравтодор». Також про такі мітки закликали повідомляти на лінію «102».

Мітки на дорогах помітили й на дорогах Хмельниччини. Про це на своїй сторінці у Facebook розповів перший заступник голови Хмельницької обласної ради Володимир Гончарук. До публікації він додав відео, зняте поблизу Ружичанки. Мітка там мала вигляд круга.

Просили вимикати світло після 22 години

У міській раді розповіли, що світло - цілевказівник для літальних апаратів ворога. І це тільки покращить можливість наведення його ударних комплексів, – повідомив тодішній заступник міського голови Олег Шинкарук.

Через це хмельничан просили вимикати по максимуму світло в домівках після 22:00. Чиновник додав, що це саме робитимуть і по місту. 

Покарання мародерів

У перші дні вторгнення чимало людей були змушені залиши свої домівки. Тікаючи з “гарячих” точок, житло українців стало приманкою для зловмисників. Ті з метою наживи залазили до порожніх будинків і квартир. 

Одного з таких тоді спіймали у Нетішині. Місцеві примотали чоловіка до стовпа скотчем і вирішили "провчити". Про це на своїй сторінці написав міський голова Нетішина Олександр Супрунюк. За його словами, місто приєдналось до флешмобу "покарай мародера". 

З'явилось на сторінці мера і відповідне відео. На ньому видно, як чоловіка примотали скотчем до стовпа і зняли з нього штани. Довкола був натовп місцевих, які знімають все на телефони. Один з жителів взяв паска і став ним лупцювати мародера по сідницях і ногах. 

Плели сітки в ХНУ

Хмельничани в перші дні повномасштабної війни згуртувалися. Створили чимало чатів у соцмережах. Стали готувати, збирати гроші, плести сітки й надавати іншу допомогу всім, хто цього на той час потребував.

Особлива атмосфера панувала в стінах спорткомплексу ХНУ. Там зібралося повно народу, аби плести маскувальні сітки. Люди були неймовірно згуртовані. Виконуючи цю справу, спілкувалися одне з одним. Говорили слова підтримки. Обговорювали, якою важливою для країни є перемога над ворогом. Відчути тодішню атмосферу можете в окремому матеріалі. 

У бомбосховищі народився хлопчик

На початку березня 2022 року у бомбосховищі Хмельницького обласного перинатального центру народився хлопчик. Там під час сигналу повітряної тривоги вагітних і породіль медики спускають до приміщення тимчасового перебування, яке обладнали у підвалі пологового. 

Саме у підвалі народився хлопчик. Туди всі спустилися через сигнал тривоги. Вага хлопчика - 3 800. Мама - Леся Федорук. Вона до обласного перинатального центру приїхала з Віньковецького району, бо в них пологовий був закритий.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • Віталій Українець

    Мітки це фув фейк.

keyboard_arrow_up