На дахах трьох поліклінік у Хмельницькому встановили сонячну електростанцію

На дахах трьох поліклінік у Хмельницькому встановили сонячну електростанцію
Фото: міськрада
  • Медзаклад не лише використовує "зелену" електроенергію, а й продає її.

На дахах трьох поліклінік Хмельницького облаштували Сонячну електростанцію. В Україні це перший випадок, коли лікувальна установа не лише використовує згенеровану електроенергію, а й продає її в зовнішню мережу. Про це інформують у пресслужбі міської ради.

Як розповіли в установі, сонячна електростанція (СЕС) Хмельницького міського лікувально-діагностичного центру складається з трьох установок. Загалом встановлено 224 сонячні панелі, які разом генерують 100 кіловат електроенергії:

  • 112 із них на 50 кіловат розмішені на даху поліклініки №2,
  • 64 на 30 кіловат — поліклініки №1,
  • 48 на 20 кіловат — поліклініки №4.

Відео дня

Електростанцію облаштували за кошти Хмельницького міського лікувально-діагностичного центру. На це витратили близько 4 000 000 гривень. За попередніми підрахунками, станція окупиться протягом чотирьох з половиною років.

Як зазначається, розпочалась робота над цим проєктом ще у 2022 році. Спочатку отриману електроенергію спрямовували на роботу медзакладів. А вже в травні надлишок почали продавати у мережу. Згідно з підрахунками, за травень підприємство «скинуло» в мережу до 6 тисяч кіловат. Проте, стверджуюсь у відомстві, потужність планують збільшувати ще.

Метою ініціативи, кажуть в міськраді, є компенсація частини потреби в електриці. Так, завдяки сонячній генерації річне споживання від зовнішньої електромережі усіх будівель лікувально-діагностичного центру знизиться на 10-15%.

Читайте  також: 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • Наталья Попова

    Так, шо ж 3-я не встановить???

keyboard_arrow_up