На Хмельниччині попрощалися з Ігорем Гуменюком, який загинув через вибух в суді Києва

На Хмельниччині попрощалися з Ігорем Гуменюком, який загинув через вибух в суді Києва
Фото Суспільне
  • 5 липня в Шевченківському суді Києва стався вибух.
  • За попередніми даними, вибуховий пристрій підірвав обвинувачений - Ігор Гуменюк, засідання по справі якого мало відбутися того дня.
  • Він загинув.
  • Розповідаємо про все детальніше. 

У приміщенні суду у Шевченківському районі Києва, 5 липня, стався вибух. За попередніми даними, у суді підірвався вибуховий пристрій обвинуваченого, якого доставили того дня на засідання. Він загинув. Це Ігор Гуменюк, якого звинувачували у підриві гранати біля Верховної Ради у 2015 році. 

Що відомо про Ігоря Гуменюка

Слідство встановило, що підсудний тривалий час готувався до втечі з-під варти. Він кустарно виготовив кілька саморобних вибухових пристроїв. Планував підірвати їх у приміщенні суду, щоб втекти, використовуючи паніку.

У камері, де утримували чоловіка, було виявлено залишки двох вибухових речовин. Вони ідентичні тим, що були використані у приміщенні Шевченківського суду. Про все це повідомляють в Офісі Генпрокурора. 

Відео дня
Фото зі сторінки Офісу Генпрокурора

Водночас батько загиблого Ігоря Гуменюка не вірить, що син підірвав вибуховий пристрій. Він звернувся до президента та вимагає відкрите провадження по факту умисного вбивства сина.

Сьогодні, 9 вересня, 28-річного Ігоря Гуменюка провели в останню путь, в рідному для нього Кам’янець-Подільському районі. А саме - в селі Жабинці. Про це повідомляє Суспільне.

Ігор Гуменюк був добровольцем батальйону “Січ”.

31 серпня 2015 року у Верховній Раді скликали позачергове засідання парламенту. Депутати мали ухвалити у першому читанні законопроєкт про зміни до Конституції в частині децентралізації. Йшлося про голосування за особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. Приблизно о 13:00 того дня 265 депутатів у першому читанні підтримали законопроєкт.

У цей час під Верховною Радою збирався мітинг проти цих змін в Конституції. Близько 14:00 на вулиці пролунав вибух. Тодішній міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що протестувальники кинули гранату. 141 людина поранена, із них - 131 правоохоронець, загинуло четверо нацгвардійців.

Того дня затримали близько 30 мітингарів. Серед них - Ігоря Гуменюка.

Співробітника СІЗО та Нацгвардії повідомили про підозру 

Як повідомляли раніше в Офісі Генпрокурора: повідомлено про підозру трьом співробітникам ДУ «Київський слідчий ізолятор» та двом військовослужбовцям Національної гвардії України. За даними слідства, під час перебування в СІЗО та перевезенні арештанта до суду, відповідальні посадовці не проводили його особистий обшук та не перевіряли речі. Внаслідок чого відбулися всі вище описані події.

Співробітникам СІЗО інкриміновано службову недбалість (ч. 2 ст. 367 КК України), а військовослужбовцям Нацгвардії – порушення статутних правил вартової служби чи патрулювання (ч. 3 ст. 418 КК України).

Читайте також: Хмельничанка обіцяла «відмазати» від мобілізації за 7 тисяч доларів. Її затримали

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (59)
  • Любов Сенюк

    Вічна пам'ять,сину України!Дуже шкода,і боляче,що загинув.Всі тварюки,які засудили хлопця,горіть в пеклі.
  • Zinaida Sheremeta

    ЯК СУМНО ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЮ ЦАРСТВО НЕБЕСНЕ ЩИРІ СПІВЧУТТЯ РІДНИМ
  • Роман Синюк

    Мусарсько/суддівське/прокурорське кодло зрозуміло що його не зламати, доказів немає і треба відпускати, тому і вирішило вбити.

    Любов Сенюк reply Роман Синюк

    Роман СинюкЇх треба вбивати,це підле,корумповане кодло.Вічна пам'ять,сину України!
  • Людмила Павлова

    Страшно представити  , сидіти там день в день. Бачити та відчувати на собі цю не справедливість.Сильний сміливий  не зламний , молодий чоловік.    Я не можу описати що відчуваю…..

keyboard_arrow_up