На Хмельниччині з-під льоду дістали тіла двох рибалок, ще двох вдалось врятувати (ВІДЕО)

-
Одному із загиблих було 59, іншому — 62 роки.
-
Ще двох рибалок — 62-х та 71-го року — вдалося врятувати.
Трагедія трапилась у неділю, 12 лютого. Двоє товаришів вирішили скористатися сонячним та теплим недільним зимовим вихідним та порибалити у селі Стрехів Вовковинецької тергромади.
В управлінні з надзвичайних ситуацій кажуть, вони проігнорували правила поводження на кризі. Рятувальники за допомогою надувного човна та мотузки дістали тіла двох чоловіків 1961 та 1964 років народження та передали їх правоохоронцям. Ті мають встановити всі причини та обставини трагічного випадку.
Додамо, що цього ж дня в Старокостянтинові, на річці Ікопоть, з-під льоду витягнули ще двох рибалок. Аби наловити риби, вони вийшли на середину річки, де товщина льоду зараз не більше 2,5 сантиметрів та є сильна течія.
Чоловіки зробили ополонки один поблизу іншого. Спершу один чоловік провалився під лід. Інший захотів врятувати товариша, та сам пішов під воду. Їх побачили місцеві зранку, о 9 годині, та повідомили надзвичайникам.
Обох чоловіків, 71 та 62 років, дістали з холодної води та доправили до берега. Їм надали медичну допомогу. Рятувальники кажуть, наразі їхньому життю нічого не загрожує.
Цього дня на річці Ікопоть рибалили чимало любителів зимової риболовлі, проте усі вони чітко дотримувалися правил поводження на кризі та перебували ближче берега, де товщина льоду становить 7-8 сантиметрів.
Як поводити себе на кризі
Рятувальники просять жителів області не перетворювати відпочинок на ігри зі смертю, адже товщина криги на водоймах, за відсутності довготривалих морозів, надзвичайно тонка.
— Не виходьте на кригу посеред річки. Не ігноруйте попередження рятувальників. Бережіть своє життя! — закликають в ДСНС.
Аби не допустити нещасних випадків на водоймах, рятувальники наголошують дотримуватися таких рекомендацій:
-
безпечним для пішохода вважається лід, товщина якого – не менше 7 см
-
якщо товщина льоду менша за 7 см, – виходити на нього категорично забороняється
-
заборонено наступати на потемнілі ділянки льоду, найнебезпечніший –каламутний, непрозорий і білий лід
-
міцність льоду перевіряють товстою палицею (жердиною), ударяючи нею 2-3 рази в одне і те саме місце якнайдалі від себе
-
категорично забороняється випробовувати міцність льоду ударами ніг
-
переходячи замерзлу водойму, слід користуватися прокладеними стежками
-
ступаючи замерзлою водоймою, слід бути обережним, уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні й підозрілі місця
-
дітям забороняється самостійно виходити на лід або кататися на льоду без нагляду дорослих
-
під час підлідного лову риби не рекомендується одночасно пробивати багато лунок на невеликому майданчику, скупчуватись у групи. Рибалки повинні пробивати ополонки на відстані 4-5 м одна від одної
-
кожен рибалка повинен мати з собою міцну мотузку довжиною 12-15 метрів із великою глухою петлею на кінці, а також тримати поруч з лункою дошку або велику гілку
-
заборонено виходити на кригу в нічну пору доби.
Це правила, які диктує багаторічний досвід з опиранням на велику кількість трагічних наслідків, що трапились на льоду. Пам’ятаючи та дотримуючись їх, ви зможете вберегтися від небезпеки на вкритій кригою водоймі.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Царство Небесне покійникам, співчуття рідним.