На Хмельниччині жінка 3 дні пролежала в реанімації через укус змії

Зараз хвора перебуває в хірургії, де продовжує лікуватися.
У Шепетівському районі 67-річну жінку вкусила змія. Це трапилось в селі Кліментовичі. Пенсіонерка біля свого подвір’я взяла хапку скошеної трави. В цей момент її вкусила за руку мідянка info, повідомляє місцеве видання День за днем. І хоч мідянка вважається неотруйною, у виданні зазначають, що то була саме вона.
“Потерпілу привезли через 2 години після укусу, — розповів для «День за днем» Валерій Сивоконюк, завідуючий відділення анестезіології та інтенсивної терапії Шепетівської багатопрофільної лікарні. — Три дні вона перебувала у реанімації, адже життя пацієнтки було під загрозою. Зараз хвора продовжує лікування у хірургічному відділенні”.
Родичі постраждалої вбили плазуна. Змію також привезли на приймальний покій лікарні.
Це перший випадок укусу змії зафіксований цьогоріч на Хмельниччині. Як зазначають у Міністерстві охорони здоров’я, укус гадюки мають важкі прояви та серйозні наслідки, особливо для дітей, людей похилого віку та для осіб зі зниженим імунітетом. Отрута гадюки справляє на людський організм гемолітичну дію, тобто викликає руйнування червоних кров'яних тілець крові. Проникаючи всередину, отрута швидко вражає життєво важливі системи організму людини, через що з’являється:
- загальна слабкість;
- сильне зниження тиску;
- головний біль;
- задишка;
- запаморочення;
- набряк тканин та запалення лімфатичних вузлів.
Як уберегтися від укусу змії
- Відповідний одяг
- Вирушаючи у місцевість, де потенційно можуть бути небезпечні плазуни, одягайте штани з цупкої тканини та заправте їх у високі черевики.
- Ретельно перевіряйте місце привалу
- Перш ніж сісти на траву, камінь чи колоду дерева, прошурхотіть чи постукайте палицею, щоб відлякати змію. Зазвичай плазуни відразу втікають від людей, почувши кроки, стукіт чи голоси. Однак у спеку їхня поведінка може змінюватись, а така проста дія дозволить вам убезпечити себе від укусу.
- Не торкайтесь руками неперевірених предметів
- Часто змії ховаються в старих пнях, копицях сіна, під колодами дерев чи каменями. Тому дуже небезпечно досліджувати їх руками, краще користуватися ціпком.
- Не робіть різких рухів
- Змії не нападають першими і проявляють агресію лише у разі небезпеки. Тому при зустрічі з ними у жодному разі не робіть різких рухів. Краще завмріть і дочекайтеся доки гадюка відповзе, або ж повільно відійдіть у безпечну зону.
Читайте також:
- Як допомогти людям, які опинилися під завалами
- У “Хмельницькводоканалі” спростували фейк про холерну паличку в воді
- Як на Хмельницькому ринку перевіряють овочі та фрукти на нітрати
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Ймовірніше за все жінку вкусила звичайна гадюка мідно-червоного забарвлення, які іноді зустрічаються і на Західній місцеві їх називають мідянками, але на Вашому фото зараз саме мідянка звичайна - безпечна корисна червонокнижна тварина,яка не становить загрози людині!
По перше, потерпілу вкусила гадюка, а не мідянка.
По друге, на фото не змія взагалі, а безнога ящірка - веретільниця.
Як наслідок такого безвідповідального ставлення журналістів - люди думатимуть, що червонокнижні мідянки та веретільниця отруйні і намагатимуться знищити їх при зустрічі.
По перше, потерпілу вкусила гадюка, а не мідянка.
По друге, на фото не змія взагалі, а безнога ящірка - веретільниця.
Як наслідок такого безвідповідального ставлення журналістів - люди думатимуть, що червонокнижні мідянки та веретільниця отруйні і намагатимуться знищити їх при зустрічі.