Наприкінці жовтня відбудеться радіодиктант національної єдності 2023

Наприкінці жовтня відбудеться радіодиктант національної єдності 2023
Фото Міністерства культури та інформаційної політики.
  • Розповідаємо коли цього року писатимуть диктант, хто читатиме текст на на яких платформах його можна прослухати. 

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності започаткувала команда Українського Радіо у 2000 році задля єднання навколо мови. Цього року він відбудеться у День української писемності та мови – наприкінці жовтня. Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики. 

Цього року свято відзначають за новою датою. День української писемності та мови вперше відзначатимуть 27 жовтня. Нагадаємо, що в попередні роки його відзначали 9 листопада. 

Читати текст буде актор Олексій Гнатковський. Він зіграв у фільмі «Довбуш». А от авторкою тексту для диктанта стане поетеса, перекладачка, авторка прозових творів та лауреат Шевченківської премії — Катерина Калитко.

Відео дня

Радіодиктант відбудеться 27 жовтня об 11:00. Він наживо транслюватиметься в: 

Долучитися до диктанту може кожен охочий. Для всіх, хто не встигне на пряму трансляцію, записи будуть доступні на ютуб-каналі «Українського радіо» та на Facebook-сторінках Громадського мовника.

До слова, радіодиктант національної єдності став найбільшим щорічним флешмобом. У 2022 році текст радіодиктанту читала народна артистка України Ада Роговцева.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up