До Дня героя України в Хмельницькому вирішили вшанувати пам'ять головнокомандувача УПА Романа Шухевича. Сьогодні, 23 травня, на фасаді кінотеатру Шевченка відкрили меморіальну дошку на його честь. Автором такої ідеї стала керівник музею історії міста Галина Барабаш. Втілити її в життя взявся місцевий скульптор Роман Албул. З бюджету на виготовлення пам'ятної дошки витратили 60 тисяч гривень. Зробили її зі штучного каменю під бронзу.
Навесні 1941 року Роман Шухевич очолив батальйон «Нахтігаль». Саме завдяки ньому наприкінці червня того ж року у Львові проголосили Акт відновлення державної незалежності України. Після цього батальйон передали в безпосереднє підпорядкування німецькому командуванню і відправили в Проскурів, де особовий склад розмістився в будівлі теперішнього музичного училища. За свідченнями істориків, вони знесли пам’ятник Леніну, який стояв перед кінотеатром Шевченка. І вже після цього батальйон вирушив у Вінницю.
- По документах батальйон “Нахтігаль”, яким командував Роман Шухевич, в дійсності в липні 1941-ого увійшов в Проскурів. Вони тут перебували три дні. Після цього пішли під Вінницю, - розповідав у березні 2018 журналістам vsim.ua краєзнавець Сергій Єсюнін.
Нагадаємо, що 7 листопада на залізничному вокзалі Хмельницького відкрили меморіальну дошку історику Михайлу Грушевському.
Читайте також: Показ техніки на Проскурівській. Можна вдягнути бронежилет і залізти в танк
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
IGOR
Как не стыдно... Даже никто не скрывает... В 1941 году в окуппированный нацистами Проскуров, которые вломились в наш дом, разграбили, изнасиловали и изничтожили население! пришёл батальйон, который являлся частью Вермахта, его главнокомандующему в моём городе, в котором чтят Проскуровский Подпольцев, и осовбодителей города, вешают памятные таблички? Очевидно, что очень скоро придёт время, и всё это снимут... 60 тысяч гривен жалко, их уже не вернуть...
IGOR reply IGOR
Анонім
Анонім
Олексій Хмельницький reply Анонім
Любовь Прушинская
Олексій Хмельницький reply Любовь Прушинская
Анонім reply Олексій Хмельницький
Galina Barabash reply Анонім
Анонім reply Galina Barabash