І хоча він вважається не надто суворим, варто звернути увагу на пеані особливості, щоб провести його правильно.
Петрів піст у 2021 році триватиме 14 днів: з 28 червня по 11 липня. Цей піст вважається нестрогим, оскільки в більшість його днів дозволяється їсти рибу.
У всі дні посту заборонено вживати м'ясо, молочні продукти і яйця. Решта обмежень в харчуванні в Петрів піст відрізняється в різні дні тижня.
Що і коли можна їсти:
Відео дня
Понеділок - дозволяється гаряча їжа, приготована без олії.
Вівторок - дозволені рибні, грибні та інші гарячі страви з олією.
Середа - сухоїдіння (можна їсти сирі овочі і фрукти, горіхи, сухофрукти, хліб і мед).
Четвер - дозволені рибні, грибні та інші гарячі страви з олією.
П'ятниця - сухоїдіння.
Субота, неділя - дозволені рибні, грибні та інші гарячі страви з олією, а також можна випити трохи вина.
Водночас слід відзначити, що цей календар Петрового посту складений за суворим монастирським статутом, в наш час для мирян допускаються певні послаблення.
"Петрів піст, як і будь-який з чотирьох багатоденних постів у році, спонукає нас до самовдосконалення, до перемоги над гріхами і пристрастями. У ці дні й тижні ми намагаємося відчути правильну внутрішню ієрархію свого життя: вирішуємо для себе, що тіло повинно прагнути до душі, душа — до духу. І вся людина повинна бути направлена до Бога. Піст, тобто наше добровільне утримання, закликає нас пройти цим шляхом... Не кожен з нас може постити так строго, як це пропонує Церква, але кожен з нас може засвідчити те, що він частина Церкви, — дотримуючись посту в міру своїх сил і з усією щирістю. Міру посту найкраще узгодити з духівником", - наголошують в УПЦ.
Також в УПЦ додають, якщо вам з яких-небудь причин не можна дотримуватися всіх правил посту, які стосуються їжі, ви зможете обмежувати себе в інших, не гастрономічних речах.