Під час пожежі загинули двоє людей: 29-річний чоловік та 85-річна жінка

Загорілися будівлі в селах Бубнівка та Григорівка Хмельницького району.
За останню добу в Хмельницькій області трапилось 2 пожежі. На них загинуло двоє людей. Про це інформують в управлінні з надзвичайних ситуацій.
Так, 17 грудня о 08:54 в селі Бубнівка Хмельницького району загорівся житловий будинок. Вогонь загасили о 09:12 вогнеборці 4-ої державної пожежно-рятувальної частини та місцевої пожежної команди села Наркевичі. На місці займання знайшли бездиханне тіло місцевої жительки 1937 року народження. Причину пожежі наразі встановлюють.
А ввечері, о 22:54, спалахнула господарча будівля в селі Григорівка Хмельницького району. На місце виїхали рятувальники 19-ої державної пожежно-рятувальної частини. Пожежу загасили о 23:08. На місці займання знайшли труп 29-річного чоловіка.
Як вберегтися від пожеж
Рятувальники додають, що останнім часом почастішали випадки пожеж і вибухів у багатоповерхових та приватних будинках. Більшість з них спровокували відключення електрики.
Все більше сімей використовують генератори на балконах, газові балони в квартирах, запалені свічки. А разом з тим — порушують правила пожежної безпеки, використовують несертифіковану продукції для обігріву та приготування їжі.
Надзвичайники закликають всіх неухильно дотримуватися правил безпеки під час експлуатації пічного та електричного опалення та генераторів. А також обов’язково роз'яснювати дітям про небезпеку пустощів із вогнем. Розповідаємо як і чим правильно користуватися.
Свічки
-
Використовуйте невисокі, стійкі, металеві свічники.
-
Тримайте запалені свічки на безпечній відстані від горючих матеріалів.
-
Не паліть свічки до кінця — залишайте недогарок довжиною 2-3 см.
-
Не залишайте запалені свічки без нагляду.
Газовий туристичний пальник
-
Купуйте лише сертифіковану продукцію лише в ліцензованих точках продажу.
-
Неухильно дотримуйтеся інструкції виробника. Завжди перевіряйте цілісність балончика. Відсутність слідів витікання газу можна перевірити за допомогою мильного розчину.
-
Розрахований для використання на відкритому повітрі. Якщо пальник використовується у приміщенні, де живуть люди, там обов’язково має бути вентиляція.
-
Не допускайте потрапляння на балони сонячних променів та тримайте їх подалі від дії високих температур.
Пічне опалення
-
Не допускайте перегріву печей. Слідкуйте, щоб в стінах печей і димарів не було тріщин.
-
Протягом опалювального періоду слід очищати димоходи.
-
На підлозі з горючих матеріалів перед топковими дверцятами прибийте металевий лист розміром 50х70 см.
-
Не користуйтеся для розпалу печей легкозаймистими рідинами.
-
Не залишайте прилади, що топляться, без нагляду.
Генератори
-
Генератори та паливо повинні використовуватися тільки на відкритому повітрі не менше 6 метрів від вікон, дверей та гаражів
-
Тримайте генератор сухим, захищайте від дощу та затоплення. Дотик до мокрого генератора або пристроїв, підключених до нього, може призвести до ураження електричним струмом
-
Перед заправкою дайте генератору охолонути. Паливо, розлите на гарячі деталі двигуна, може спалахнути
-
Встановіть у приміщенні детектори чадного газу
-
Обов'язково придбайте вогнегасник і тримайте його поряд на видному та легкодоступному місці.
А ви дотримуєтесь правил пожежної безпеки?
Нагадаємо, в Україні розгорнули новий проект – «Пункти незламності». Його створили задля підтримки людей, які через масовані російські обстріли залишаються без базових потреб. Це місця, куди кожен зможе прийти в разі тривалого відключення електроенергії.
При таких “Пунктах Незламності”, незважаючи на відключення електроенергії, передбачається наявність: тепла, води, освітлення, інтернету, живлення для мобільних, місця для відпочинку, аптечки, забезпечення мам та дітей. Дізнатися детальніше про "Пункти" та переглянути де вони знаходяться можна за посиланням.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.