Згідно з новим проєктом, в області має залишитися п’ять районів.
План ще може бути відкоригований.
Найбільший за населенням район — Хмельницький — матиме 470 тисяч мешканців.
Це понад третина всього населення Хмельниччини.
Міністерство регіонального розвитку розробило проєкт нового поділу Хмельницької області на райони. Ним пропонується ліквідувати більшість районів, залишивши лише п’ять — Шепетівський, Старокостянтинівський, Хмельницький, Дунаєвецький та Кам'янець-Подільський. Такі проєкти розробили для інших областей. Все це направили на погодження уряду, облдержадміністрацій та асоціацій органів місцевого самоврядування. Вони можуть пропонувати зміни, тому зрештою проєкти районного поділу можуть бути іншими. Про це повідомляє сайт «Децентралізація» з посиланням на заступника міністра розвитку громад та територій В’ячеслава Негоду.
Перелік районів Хмельниччини та сучасні райони, які вони мають об’єднати:
Шепетівський — сучасні міста Шепетівка, Славута, Нетішин, а також Славутський, Шепетівський, Ізяславський та Полонський райони
Старокостянтинівський — сучасне місто Старокостянтинів, а також Старокостянтинівський, Красилівський, Старосинявський, Теофіпольський та Білогірський райони
Хмельницький — сучасне місто Хмельницький, а також Хмельницький, Волочиський, Летичівський, Деражнянський, Віньковецький, Ярмолинецький (частково) та Городоцький (частково) райони
Дунаєвецький — сучасні Дунаєвецький, Новоушицький, Городоцький (частково) та Ярмолинецький (частково) райони
Кам’янець-Подільський — сучасне місто Кам’янець-Подільський, а також Кам’янець-Подільський та Чемеровецький райони
Згідно з проєктом, нові району матимуть таку чисельність населення (у дужках частка від усього населення області):
Шепетівський — 260 700 мешканців (20,61%)
Старокостянтинівський — 183 400 (14,5%)
Хмельницький — 470 000 (37,16%)
Дунаєвецький — 147 500 (11,66%)
Кам’янець-Подільський — 203 100 (16,06%)
До слова, на Хмельниччині зараз налічується 20 районів та 5 міст обласного значення, що за статусом рівнозначні районам. Останні згідно з планом мають бути ліквідовані.
За даними сайту «Децентралізація», в Україні зараз налічується 490 районів. 26 із них мають об’єднані територіальні громади, що охоплюють всю територію району. І саме в громади перейшли більшість повноважень районних рад та державних адміністрацій. У ще 164 районах громади охоплюють від 50% до 99% території. Це означає, що РДА реалізують свої повноваження менш ніж на половині території району. Крім того, в Україні є 75 районів, де громад немає взагалі. Відповідно, лише у цих районах РДА працюють повноцінно.
«Послуги, які раніше громадяни отримували в райцентрах, надаватимуться на найближчому до людей рівні — рівні громад, як це сьогодні вже відбувається в об’єднаних громадах, у Центрах надання адміністративних послуг» — повідомляє сайт «Децентралізація».
Нагадаємо, що наприкінці квітня стало відомо про новий перспективний план поділу Хмельниччині на об’єднані територіальні громади. У сучасному Хмельницькому районі мають бути утворені п’ять ОТГ, частково за рахунок сільських рад сусідніх районів — Ярмолинецького та Деражнянського.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.