Подробиці ранкової пожежі на Озерній: що кажуть очевидці

- Вдосвіта на Панаса Мирного горіла квартира у багатоповерхівці.
- Із задимленого під'їзду врятували троє дітей і троє дорослих.
- Очевидці кажуть, рух пожежників заблокували припарковані авто.
- Розповідаємо подробиці.
Ранок, 23 серпня. До будинку 21/1 на Панаса Мирного з'їхалися рятувальники, поліцейські і "швидка". Вдосвіта мешканців багатоповерхівки і сусідніх будинків розбудив нестерпний запах диму, дитячі крики і плачі. Стало відомо, горить квартира на дев'ятому поверсі.
Рятувальники кажуть, через сильний дим та вогонь у пастці опинились мешканці квартир верхнього, десятого поверху.
Пожежу ліквідували. Але фото випаленого вщент житла, яке схоже на згарище, розлетілось соцмережами. Очевидці кажуть, у квартирі були гори сміття. А шлях до будинку ДСНС-никам ускладнювали наставлені впритул автівки. Що відомо?
Врятували шестеро людей
Пожежа спалахнула близько 5-ої години ранку. Вогонь поширився на 60 квадратних метрів площі. А гасили його 25 надзвичайників на восьми одиницях техніки.
Спершу – рятування людей, вогнеборці виводили їх у рятувальних пристроях, паралельно – гасіння, - розповіли у ДСНС.
Під час пожежі врятували шестеро людей, серед яких - троє дітей.
Кілька очевидців події розповіли журналістці vsim.ua, що пожежна техніка ледь змогла приїхати на виклик. Заважали припарковані автомобілі. Це нам згодом підтвердив і речник ГУ ДСНС у Хмельницькій області Олександр Гулько.
Зібрали кілька коментарів мешканців:
- Люди неодноразово звертались з заявами про розширення дороги біля будинку 21/1, 21/3 та біля інших будинків. На Озерній критичне становище з парковками. Всю землю позабирали під будівництво, а парковки хто робити буде?
- На Озерній будують новобудови, а за паркування не думають. Скільки там житла, постійно із цим проблеми. Старались чим раніше приїхати додому, бо потім місця не буде…
- Це стара забудова. Там немає місця, де те все ставити. Воно розраховувалось: 1 квартира - 1 машина. Ба більше, навіть сучасні ЖК так не розраховуються.
- Я бачив, що поліцейські здійснювали відео фіксацію. Саме тих, хто блокував проїзд, - діляться хмельничани.
Розповіді мешканців
Одразу після пожежі жителі будинку почали розповідати, хто господарка вказаної квартири. Мова йшла про жінку, яку неодноразово бачили із різним мотлохом, який вона зносила до будинку. Сусіди зізнались, що вона має певні психічні вади. А з іншими мало контактує.
- Вона кожного дня носить мотлох в будинок, і вона психічно хвора. Ми багато разів казали, щоб вона не носила додому сміття, але вона нас не слухала та казала, що це її робота . З усіма вона свариться. Вона часто спить у центрі біля фонтану, - розповіла одна з мешканок.
Схожі історії розповіли й інші хмельничани.
“Вона хвора, в неї психічний розлад. Це не проблема сьогодення”, “...там бабка сміття збирала в квартирі, воно і загорілось”.
Інформацію підтвердили й рятувальники, які гасили пожежу. Вони розповіли, що квартира була повністю захаращена. Це ускладнювало гасіння та спричинило швидке розповсюдження вогню.
Наразі остаточна причина пожежі ще встановлюється. У ДСНС також звернулись до жителів багатоповерхівок з проханням паркуватись так, аби великогабаритна пожежна техніка чи автомобілі інших екстрених служб мали вільний заїзд на територію будинку.
Нагадаємо, три роки тому ми вже розповідали про хмельничанку, яка перетворила квартиру на звалище. Тоді літня жінка застрягла серед відходів у власній оселі на Львівському шосе. Коли вона опинилась у пастці серед купи мотлоху, знадобилась навіть допомога рятувальників.
Схожа історія була і на Зарічанській, 8/1. У департаменті інфраструктури міста тоді розповідали, що такі історії - не рідкість у Хмельницькому. Містяни часто звертаються до управляючих компаній і розповідають, що сусіди живуть серед сміття. А це призводить до антисанітарії в під’їзді.
Ми також звертались тоді до практикуючого психолога, аби він розтлумачив причини такої поведінки. Руслан Юшкевич пояснив це так: мовляв, накопичення речей у формі, що описана вище - патологія. У людей із подібною поведінкою можуть бути різні причини для цього. Серед названих психологом - стрес, що міг призвести до таких наслідків. Або ж втрата когось чи чогось у житті, яку згодом починають компенсувати тим самим “захламленням у квартирі”.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Катерина ГолубДуже вдячна за вратоване життя. Велике спасибі рятувальникам,за їх професіоналізм,мед. працівникам.Дай боже Вам здорров'я.
-
OleksandrЗ парковками дійсно біда, треба жостко обмежувати місція для авто щоб фізично не можна було залізти на газон чи проїзд. І побудувати платні парковки багаторівневі, щоб не казали, що немає куди ставити