Полювання з дроном на паліїв листя: дізналися скількох і де спіймали
![Полювання з дроном на паліїв листя: дізналися скількох і де спіймали](https://vsim.ua/img/cache/news_widescreen/news/0024/50/2349646-polyuvannya-z-dronom-na-poliyiv-listya-diznalisya-skilkoh-i-de-spiymali.jpeg?hash=2021-09-17-10-52-57)
- “Муніципальна дружина” по-новому бореться із паліями листя.
- У яких мікрорайонах знаходять порушників і як вони реагують?
У червні за кошти із міського бюджету Хмельницького був куплений дрон. Придбали його для “Муніципальної дружини”. Мета такої покупки - боротьба із паліями листя.
Показовий рейд “муніципали” разом із ДСНС провели 9 вересня. Тоді виявили двох порушників. Скількох впіймали та оформили з того часу, в яких мікрорайонах та як реагують палії? Про все це ми запитали у керівника “Муніципальної дружини” Романа Цимбалюка.
Він повідомив, що загалом вже оформили 17 порушників. На них склали адміністративні матеріали. Якщо їхню вину доведуть, то вони мають сплатити штраф від 340 до 1 360 грн. Якщо ж порушення скоїла посадова особа чи суб’єкт підприємницької діяльності - від 850 до 1 700.
Більшість порушень фіксують в приватних секторах. Зокрема, в Лезневому, Книжківцях, Ружичній та Гречанах. Надалі планують працювати із дроном не лише в різних мікрорайонах міста, а й в селах громади.
Роман Цимбалюк каже, що дрон можна підняти на висоту до 600 метрів. Але необхідності в цьому немає. Тому він злітає близько на 100 метрів вгору. Це дозволяє зафіксувати місце, де палять листя та інші відходи. Після цього працівники “Муніципальної дружини” їдуть туди і складають матеріали на порушника.
![Новини Хмельницького - фото з Полювання з дроном на паліїв листя: дізналися скількох і де спіймали](https://img.20minut.ua/uploads/ckeditor/0024/50/18e57ad532518728b5d9c326ca3b0036ba5dcc16.png)
-
Буває таке, що тільки палій побачив дрон, відразу біжить за відром і гасить вогонь, - каже Роман Цимбалюк. - В основному люди реагують агресивно. Кажуть, нічого поганого вони не роблять і ніякої шкоди той дим з листя не несе.
Таким паліям пояснюють, що потрібно робити з листям. Хмельничанам радять компостувати та мати з цього добрива. Окрім компостування, гілля та «зелені відходи» також можна привезти самостійно у будь-який день у Центр управління відходами, який працює з 8.00 до 19.00 за адресою: проспект Миру, 7 (поблизу міського полігону ТПВ). Такі відходи у населення приймають безкоштовно. Також у перший тиждень місяця відбувається вивезення гілля від приватних домоволодінь.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Иван Петрович
Ярослав Черніховський
Мельничук Андрей
Світлана Топольницька
Я два місяці терпіла страшну алергію коли кропили поля.
Те шо палять це займає пару хвилин і все,і сильно здоров’ї не шкодить так як хімія