Ракета, літак чи ППО: як розпізнати озброєння по звуку

Ракета, літак чи ППО: як розпізнати озброєння по звуку
Фото ілюстративне

Дізнавайтеся як визначити що саме гримить в повітрі чи літає над нами та як діяти в кожному випадку аби вберегти себе. 

За 5 місяців війни українці навчилися відрізняти різні види зброї та військову техніку. Знаємо як ховатися від обстрілів, де знаходиться найбезпечніше місце у квартирі та багато іншого. Мешканці Хмельниччини нерідко повідомляють в соцмережах що чули або бачили як пролітають ракети над територією області. А тиждень тому ворожі ракети обстріляли Хмельницький район

Ми вже писали як виглядають ворожі літальні апарати. Детальніше про це можна прочитати тут. Однак, часто люди бачать в небі літаючий об’єкт та достеменно сказати що це не можуть. 

Як же навчитися по звуку відрізняти ракети, ворожі літаки, роботу ППО та артилерію, розповіли у Боярському гуманітарному штабі.

Відео дня

Якщо ви чуєте сирени або отримали повідомлення про повітряну тривогу – негайно йдіть в укриття або безпечне місце. Але ви можете визначити, що саме відбувається у вашому населеному пункті.

Системи ППО

Вибухи схожі на розрив великої петарди або постріл салютної установки (феєрверку). Вночі за пару секунд до цього звуку можна побачити спалах світла.

Якщо ви чуєте такі звуки, значить українські захисники відбили атаку ворога з повітря. Але в укриття залишатися потрібно обов'язково.

Артилерія - міномети та гаубиці

Довгий і тягучий звук - це звук снаряда, який випустили з міномета або гаубиці. Міни летять трохи повільніше, снаряди з гаубиці - швидше.

Якщо ви почули такі звуки - значить ви опинилися в зоні ураження артилерійським вогнем. Якщо ви не встигли в укриття – падайте на землю, краще в ямку і закрийте вуха і голову руками.

Гради та смерчі

Постріли з цих систем нагадують шурхіт, оскільки ракети випускають одну за одною. При гарній погоді їх чують на великій відстані. Звук ракет, які летять - нагадує свист. Ракети з Градів летять трохи повільніше, а зі смерчів – швидше.

Якщо ви чуєте такі звуки - ви в зоні ураження і потрібно негайно знайти укриття. У вас є максимум 10 секунд, щоб знайти поглиблення або яму, в крайньому разі – просо лягайте на землю і закрийте голову і вуха руками.

Ворожий літак

Основний звук літака - гудіння в небі. Чим воно голосніше, тим ближче до вас літак. Такі літаки можуть скидати бомби та ракети.

Відрізнити літак ворога від українського неможливо по звуку, тому найкращим рішенням буде знайти укриття. І у вас для цього буде всього кілька секунд. Найоптимальніше - лягти вниз обличчям і зігнути руки та ноги під собою. Закрити очі та відкрити рот.

Якщо вибух стався неподалік від вас:

  • Коли ви побачили, що недалеко від вас стався вибух НЕ біжіть одразу фотографувати та знімати на відео, це може бути не єдине влучення снаряду чи пострілу. Вам слід знайти безпечне укриття (подалі від вікон), якщо є можливість то сховатись у підвалі чи бомбосховищі.
  • Не викладайте у мережу фото, відео та не публікуйте своє місце розташування одразу після обстрілів. Це може використати ворог і відкоригувати постріли.

Читайте також: Кам’янчан просять спостерігати за небом та повідомляти про літальні апарати

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (3)
  • Es fero

    мені цікаво чи є укриттям підвал будинку? і таке питання, коли рушиться (тьфу 3 рази) будинок то перекриття стелі підвалу витримує натиск? тобто що таке укриття крім бомбосховища

    Олена reply Es fero

    Підвали в наших будинках не є бомбосховищами та укриттями (нажаль), хіба що в будинках, що побудовані більше ніж сто років тому або в "сталінках". Я живу в Дубово в цегляному будинку, йому відносно небагато років - тридцять шість, але через стики між цеглинами на технічному балконі можна побачити вулицю - просто пісок замість справжнього цементу... То як Ви гадаєте, чи витримає такий будинок (не дай Боже) удар від повітряної зброї? Та й новобудови не кращі: я бачила з якої цегли їх будують, просто сором за величезні гроші.

    Mikhail Kvitko reply Олена

    фундамент зроблено НЕ з цегли

keyboard_arrow_up