Реєстр зрадників: з Хмельниччини – блогерка, депутатка і священник

Реєстр зрадників: з Хмельниччини – блогерка, депутатка і священник
  • Із 2014 року список зрадників України поповнюється новими прізвищами. 
  • Серед них є фігуранти з Хмельниччини, які виправдовують війну й працюють на руку ворога. 
  • Хто вони і що про них відомо?

Вони працювали на ворога – виправдовували російську агресію, а війну називали «громадянським конфліктом». 

Ми вже розповідали раніше про список зрадників, яких можуть обміняти на полонених українців.

Нагадаємо, такий проєкт запустили Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими – він реалізується за підтримки ГУР, СБУ та Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Журналісти vsim.ua там знайшли колаборантів з Хмельниччини. Станом на жовтень 2024 у списку четверо засуджених за зраду, що очікують на обмін.

Відео дня

Розповімо про ще один реєстр зрадників. Його опублікували на сайті руху «Чесно». У списку є пошук й фільтрація за вироком суду, регіоном чи партією. Також окремо можна дізнатись дані про зрадників серед медійників, правоохоронців, суддів, священників чи політиків. Отож, хто там є з Хмельницької області й що про них відомо?

Вікторія Кохановська

До реєстру потрапила через «виправдання збройної агресії рф проти України». Нагадаємо, СБУ повідомила про підозру Кохановській, яка провокувала сутички і релігійну ворожнечу під час масових акцій у Києво-Печерській лаврі. Тоді блогерка брала активну участь у провокаціях наприкінці березня-початку квітня 2023-го.

У соцмережах вона «розганяла» власні відеостріми, в яких підбурювала людей чинити спротив діям правоохоронців й «ображала релігійні почуття українців». Також на своїй сторінці Кохановська заперечувала факти російської збройної агресії, а війну називала «внутрішнім громадянським конфліктом». Ще кам’янчанка викладала власні прогнози про начебто невідворотність захоплення влади. 

В СБУ додали, що пізніше її контент підхоплювали російські телеканали та інтернет-ресурси, які подавали викривлену інформацію як позицію пересічних громадян України. Що ще відомо про Кохановську? 

У 2005-му працювала вчителькою, потім подалась у підприємці. В 2014 році невдало балотувалась до Верховної Ради, а роком пізніше – до Кам’янець-Подільської міськради як самовисуванка, але не пройшла. Також зареєструвала організацію «Жіноча сила України» й поширювала фейк про нібито підтримку упц (мп) з боку ветеранів війни, активістів Майдану й провокативні публікації про тероборону і ВПО. 

Олександр Лазарєв

Проросійський політолог родом з Хмельницької області. У списку через зрадницьку позицію.  Виступає за налагодження дружніх стосунків з країною-агресоркою. Також називав війну «громадянською».

Відомо, що Лазарєв навчався на політолога у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Є засновником громадської організації «Народний союз». Йдеться і про те, що політолог неодноразово піарив купа путіна Медведчука, якого підозрюють у державній зраді. 

Лариса Дишкант

Дишкант – депутатка Орининської сільської ради, що на Кам’янеччині. Її підозрюють у державній зраді. Ми вже розповідали на нашому сайті, що жінку затримали СБУ за співпрацю з ФСБ.

Працювала на ворога не сама. До злочинної групи входили ще двоє її дітей – 42-річний син і 37-річна донька. Тоді агенти за вказівкою російської спецслужби намагалися виявити пункти базування та маршрути руху мобільних вогневих груп ППО, місця зосередження особового складу, військової техніки та складів з озброєнням ЗСУ. Для збору інформації вони під виглядом сімейних поїздок об’їжджали область на власному авто, фотографували об'єкти та робили позначки на картах Google.

Депутатка узагальнювала зібрану інформацію та передавала її через месенджер куратору з ФСБ, отримуючи за це грошову винагороду, яка надходила на банківську картку доньки.

СБУ викрила сімейку на початковому етапі їхньої діяльності та затримала їх під час шпигування за вогневими групами ППО. Депутатка потрапила в поле зору ФСБ через свою прокремлівську активність в соцмережах, після чого залучила до злочинної діяльності своїх дітей.

Микола Хлань

Він – настоятель храму Шепетівської єпархії упц (мп). У реєстрі він теж через те, що виправдовував російську збройну агресію. За даними СБУ,  він вихваляв путіна перед вірянами і як Кохановська, розпалював релігійну ворожнечу. 

У 2024 році Миколі Хланю повідомили про підозру у виправданні збройної агресії рф проти України й підозру в порушенні рівноправності громадян щодо залежно від їх расової, національної, регіональної належності.

Також Хлань поширював на власній сторінці у забороненій мережі «Вконтакте» російські фейки про війну в Україні. Микола Хлань збройну агресію рф називав «громадянським конфліктом» та ображав парафіян інших релігійних громад.

Додамо, що раніше він був очільником Спасо-Преображенської парафії в селі Миньківці Хмельницької області упц (мп), а також очолював Спасо-Преображенську парафію села Бачманівка упц (мп).

Читайте також:

Стали на бік ворога або виправдовували його: деталі справ про державну зраду на Хмельниччині

У Хмельницькому затримали колаборанта, який ремонтував техніку окупантам

Священник побив військового у храмі на Володимирській: іподиякон програв апеляцію

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (19)
  • Ira Moon

    Добре, що корупціонери у вишиванках - не зрадники...
  • Читач67

    Крупи не бачу в списку...
  • Читач09

    В прокурори-інваліди і інші чиновники чому не списку? Вони з цими людьми роблять спільну справу.
  • Buzhok

    Ще треба добавити тих які в 1994 році на підписували будапештських угод, послабивши нашу обороноздатність, тобто лишили нас з голою дупою!

    Так що цим зрадникам ще далеко до тих зрадників.

keyboard_arrow_up