Ринок «Поділля» на Ружичній демонтують: що буде з ним далі

-
Його заснували у 2007-му, але там жодного дня ніхто не працював.
-
ТОВ «ТСЦ Поділля» визнали банкрутами й розпочали процедуру ліквідації.
-
Тим часом контейнери на ринку вже активно розбирають.
Це мав бути найбільший ринок України. Торговельно-сервісний центр «Поділля» відкрили у 2007 році. Люди масово викупляли місця, віддаючи за контейнери по 20 000 доларів і більше. Однак жодного дня там ніхто так і не торгував. Певний час там лише проводили різноманітні ярмарки та заходи, щоб просто місце не пустувало.
Через майже 20 років, «ринок-привид» демонтують. Серед містян ходили розмови, що його уже давно розбирають на металолом й продають задешево охочим. Тепер же стало відомо, що його “знесуть” повністю. Розсошанська тергромада, у чиїй власності перебуває земля на якій стоїть «Поділля», уже вирішує, що робитиме з цією площею. Власники розпочали процедуру банкрутства, інвестори забирають все, що ще можливо звідти винести.
З чого почалася історія ринку та що надалі буде з цим місцем – розповідаємо у матеріалі.
Історія заснування ринку-привида
«Торговельно-сервісний центр (ТСЦ) Поділля» розпочали будувати на початку 2000-х. Сюди вклалися інвестори з різних куточків країни й навіть з росії. Цьому ринку пророкували велике майбутнє й він мав стати найбільшим в Україні.
Офіційне відкриття відбулося 28 липня 2007 року. Перед цим провели неймовірну рекламну кампанію. Люди по два кілометри йшли пішки на це дійство. Виступали зірки телепроєкту «Шанс»: Наталія Валевська, Святослав Левицький, Олег Гаврилюк й інші.



Тут тисячі контейнерів, які усі здали підприємцям – близько 600 фізичним особам. Вартість одного коливалася в межах 20 000 доларів, а те й більше. Їх викупляли місцеві «базарники» – люди, які торгували на речовому ринку по Львівському шосе, а також з інших міст України. За декілька років з’явилася інформація, що місця перепродають по декілька разів: ціни стартували від 10 000 доларів. На один контейнер було по 2 і більше власників.
Час йшов, однак ринок так і не запрацював. Однією з причин було те, що він розташований за межами міста. Та основна полягало у тому, що він збудований із низкою порушень. Про це раніше розповіла vsim.ua голова профспілки захисту підприємництва Надія Кнець.
– Ми витратили сім років на судові процеси, експертизи, протести, порушили ряд кримінальних справ. Ринок виявився пустишкою, це все було відволіканням часу. Ми довели, що те будівництво було незаконним, адже поблизу аеропорт. Було порушено ряд кримінальних справ про знищення землі, лісу та будівництво в небезпечній зоні.
Допоки тривали судові тяжби місце просто так не пустувало. Поблизу ринку проводили різні заходи. Зокрема у 2019-му тут відбулася обласна сільськогосподарська виставка «Агро Поділля 2019».
Станом на зараз, ринок – демонтують. На умовах анонімності, хмельничанин Сергій (ім’я змінено на прохання коментатора) розповів vsim.ua: метал з ринку, розбираючи контейнери, останні роки продавали всім охочим.
– То вже не новина для хмельничан: металоломом на базарі торгували давно. Всі, кому потрібен метал, могли сюди приїхати й купити все потрібне. Дешевше, ніж в магазинах. Всі знали, що той базар не працює і його потрохи «дерибанили» й заробляли на тому.


Взимку журналістка vsim.ua у післяобідній час відвідала ринок, однак на територію – не пустили. Охоронець зазначив, що там, окрім нього та собак, нікого немає.
Суспільне Хмельницький показало кадри, як виглядає ринок зараз і як робочі розбирають контейнери.


«Поділля» – банкрути
Згідно із даними Опендатабот, ТСЦ перебуває у стані припинення. Із грудня 2023 розпочали процес з визнання банкрутства. У квітні 2024-го – ліквідаційну процедуру.
Із реєстру бачимо, що проти ТОВ «ТСЦ Поділля» є 230 виконавчих проваджень й 91 судове рішення: цивільні, господарські та адміністративні. Одне з останніх було винесено Хмельницьким міськрайонним судом у листопаді 2024-го. Позивачі просили визнати за ними право власності на кіоски (магазини), які, на їхню думку, є об`єктами нерухомого майна, на підставі договорів купівлі-продажу майнових прав від 16.12.2008 року та їм було відмовлено. Подали апеляцію, однак її не прийняли через помилку оформлених документів на оскарження рішення.
Свідоцтво ПДВ було скасоване станом на 19 березня 2025 року.
Що буде із «Поділля» надалі
Земля, на якому збудований ринок, належить Розсошанській громаді. Сільський голова Василь Дячок розповів журналістці vsim.ua: наразі «ТСЦ Поділля» перебуває у стані припинення. Його безпосередній власник, Валерій Квасницький, помер рік тому, – зазначив посадовець. Він щороку сплачував в бюджет громади невеличкі суми. Хоча, каже Василь Дячок, це насправді мізерні гроші, адже за умови здачі 20 гектарів землі хорошому інвестору, громада щороку отримувала б щонайменше 2,5 мільйона гривень.
– Вони називають себе власниками, засновниками. Основний засновник помер рік назад, Валерій Володимирович, зараз поз’їжджалися, як вони кажуть, хто вкладав гроші, судові тяжби є між ними.

– На мою думку, ринок на сьогодення – він ніякий. В нього перспектив не було. Форма забудови, організації й інше – вони відсутні взагалі для сучасного ринку. Тому я вважаю, що дії, які відбуваються, вони правильні, зазначив Василь Дячок.
Розсошанський сільський голова Василь Дячок зазначив: в перспективі планують ці 20 гектарів здати в оренду й передати в користування іншому інвестору. Однак коли це буде – важко спрогнозувати, адже судові тяганини можуть йти роками.
– Має бути новий інвестор, нові умови оренди землі – все має бути по новому. Якщо наведемо лад з попередніми, тому, що там 4 великі засновники, багато фізичних осіб, але як воно все вирішиться – наразі не відомо. Але думаю попрацювати юристам треба серйозно. Але громада має цей ресурс, це серйозний ресурс для поповнення бюджету і нам потрібно максимально ефективно використати.
Читайте також:
Історія центрального ринку в Хмельницькому: з чого та як почалася
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Yanek BonetЕпіцентр викупив буде еко виробництво товарів.
-
Леонід ГромишинГарний ринок був, і вже збудований, це тільки наша місцева влада могла довести гарний ринок до такого стану
-
ГАЛИНААга -бiднi власники 😁 .Тодi люди один поперед iншим несли кругленькi суми за кiоски a тепер ще через процедуру банкрутства спишуть те , що вони в держави взяли на будiвництво i круглi суми осiли в кишенях.А 20 рокiв почекали щоб в людей злiсть втихла.
-
ІлонаГроші відмили а тепер і розібрати можна