Симчишин розповів про ситуацію зі світлом у Хмельницькому (ВІДЕО)

- Чимало містян скаржаться на ситуацію з електропостачанням.
- Міський голова розповів, що варто хмельничанам про це знати.
Останніми тижнями ситуація з електропостачанням у Хмельницькому складна. Через пошкодження інфраструктури у місті планово та аварійно вимикають світло, на лінії випускають мало тролейбусів, не працює зовнішнє освітлення. Все це викликає нарікання у хмельничан, яке вони висловлюють, зокрема, у соцмережах.
Міський голова Олександр Симчишин вирішив відповісти на часті питання містян щодо електропостачання. Сьогодні, 28 жовтня, він провів прямий ефір на своїй сторінці у Facebook. Перш за все він наголосив на тому, що мета, яку ворог переслідує обстрілами, — посіяти паніку та розбрат серед українців.
— Б’ють переважно по об’єктах критичної інфраструктури, б’ють для того, щоб ми з вами зламалися, щоб ми з вами залишалися без світла, без води, без тепла, можливо надалі і без газу, і щоб ми з вами дрогнули. Якщо не витримає тил, то ляже і фронт. Якщо наші хлопці сьогодні тримають стрій, то і ми зобов’язані це робити. Ми маємо бути гідними їх і маємо тримати стрій тут.
Також Олександр Симчишин розповів, що більш звернень до нього зараз — це не про війну чи допомогу військовим, а про світло:
— Мене деякі коментарі, деякі звернення дивують… У понеділок (24 жовтня — прим. авт.) ми попрощалися з легендарним воїном (Рашадом Оруджевим — прим. авт.) Це людина, яка третину свого життя віддала війську, людина, яка воювала з 2014 року. Реально крутий воїн, таким честь і хвала. Троє дітей залишилися без батька, дружина, мама, тато. Я прийшов з цього прощання, відкриваю свої соцмережі, а там якесь диво пише мені — «в мене через вас розмерзлися пєльмєні, хто мені компенсує? Ви?» І як відповісти на цей коментар? Так, я його видалив, людину заблокував, я ніколи не буду спілкуватися з такими людьми, для яких пріоритет під час війни — це розмерзлі пєльмєні.
Далі міський голова відповів на найбільш часті питання, які йому ставлять з приводу відключення світла. Одне з них — чому в одних будинках його вимикають частіше, ніж в інших. Олександр Симчишин сказав, що справедливості у розподілі електроенергії не може бути. Система постачання дуже складна, місто отримує енергію з інших областей і її постійно не вистачає.
При цьому потрібно зменшувати споживання у пікові періоди, аби не допустити псування обладнання. Однак окремі об’єкти, зокрема критичної інфраструктури, вимикати не можна. Відповідно, не вимикають і всі інші об’єкти, які живляться від тієї ж лінії електропостачання. Крім того, різні будинки і, відповідно, мікрорайони, мають різне споживання. А для вимкнення диспетчери обирають об’єкти з найбільшим споживанням.
Також він наголосив на тому, що періодично у місті відбувають аварійні відключення через поломки обладнання. Спрогнозувати їх неможливо, а коли це стається, спеціалісти роблять дива, аби якнайскоріше все відновити. До прикладу, у понеділок, 24 жовтня, кабель ремонтували під дощем, хоча це заборонено, і потрібно було чекати, поки він закінчиться.
Містяни також звертають увагу на випадки, коли у них немає світла, але воно є, приміром, у цеху неподалік:
— Це чудово, що там горить світло, тому що цех працює, цех платить податки, платить заробітну плату, я вважаю, що ми маємо бути готові терпіти 4-5-6 годин заради того, аби цех працював, бо не буде працювати цех, світло не буде горіти взагалі ніде.
Після першої атаки на об’єкт інфраструктури у Хмельницькому в місті зберігали зовнішнє освітлення, але пізніше вимкнули задля економії. Після цього, розповів міський голова, у місті відбувалися аварії, у яких травмувалися пішоходи. Тепер же місто має вимикати на кілька багатоповерхівок більше, аби дати аварійне освітлення у режимі «один через три». «Краще п’ять годин без світла, ніж загибель людини на пішохідному переході», — сказав Олександр Симчишин.
Також містяни часто скаржаться на увімкнену зовнішню рекламу. Міський голова сказав, що 95% її зараз вимкнено. Але при цьому розповів, що вся реклама у місті споживає стільки ж електроенергії, що й 4-5 квартир. Крім того, велика кількість вивісок працюють на батарейках.
— У нас зараз за два тижні десятки телефонних дзвінків про те, що «такий-то сусід з такої-то квартири включив болгарку». «Я економлю, а він болгарку включив». Ми так далеко заїдемо? Ми що, в 37 році?
Міський голова також вчергове наголосив на тому, що зима буде дуже складна. За його словами, споживання електроенергії у грудні приблизно удвічі більше, ніж у жовтні. Тому варто готуватися до того, що світла може не бути днями й тижнями.
— Ми зараз готуємося до того, що будемо жити взагалі без тепла, без води і без світла. Ми готуємося і зробимо це обов’язково, що медицина буде працювати навіть в таких умовах, на генераторах, на твердопаливних котлах і на воді, яка буде підвозитись. І буде 20 пунктів стаціонарних, це будуть будівлі, які так само будуть на твердому паливі з теплом, на яких буде електроенергія на генераторах, у яких буде підвозна вода. І кожен з таких пунктів зможе прийняти в себе 2-2,5 тисячі людей на ночівлю й на обігрів. І їсти готувати будемо на буржуйках, 500 буржуйок маємо зробити. Телефони заряджати він генератора, який вам привезе управляюча компанія.
Читайте також: На Хмельниччині оприлюднять графік погодинного відключення електроенергії
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
А теплокровних за пазухою тримати, разом тепліше, якось так.
відварити ,змастити маслом
і на балконі зберігати кілька днів можна.Піджарені вони смачніші .
А заморожені ягоди +цукор
відварити .
Овочі : кабачки баклажани і.......
сушити.І все це на підлогу балкона. Я так зробила ,
нічого не пропало.