Син російського актора Сергій Боярський намагався у Хмельницькому оскаржити вирок: що вирішив суд

Син російського актора Сергій Боярський намагався у Хмельницькому оскаржити вирок: що вирішив суд
  • Хмельницький міськрайонний суд заочно засудив депутата держдуми рф Сергія Боярського. 

  • Захисниця росіянина подала апеляційну скаргу на рішення Феміди. 

  • Розповідаємо деталі справи.

Залишили вирок без змін. Хмельницький апеляційний суд підтвердив законність вироку депутату держдуми рф Сергію Боярському. Про це повідомили у пресслужбі суду. Раніше Хмельницький міськрайонний суд заочно визнав росіянина винним за частиною 3 статті 110 Кримінального Кодексу України (Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, яке призвело до загибелі людей та інших тяжких наслідків). Йому призначили покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна в дохід держави. 

Згідно із вироком, 45-річний депутат держдуми рф Сергій Боярський, син актора Михайла Боярського, 15 лютого 2022 року на  засіданні державної думи федеральних зборів росії підтримав постанову зі зверненням до путіна з проханням визнати так звану «незалежність» самопроголошених донецької та луганської народних республік.

Відео дня

Депутати держдуми Валентина Терешкова і Сергій Боярський

Вже 22 лютого 2022 року він проголосував за ратифікацію Договорів про дружбу, співробітництво та взаємну допомогу між рф і так званими днр і лнр. 

 – В апеляційній скарзі захисниця обвинуваченого просила скасувати вирок і закрити кримінальне провадження. Вона зазначила, що суд порушив право підсудного на захист, позаяк розглянув справу за його відсутності. За її словами, сторона обвинувачення не надала доказів, що Боярський отримав інформацію про кримінальне переслідування, пред`явлене обвинувачення, був обізнаний про підозру, повідомлення про яку йому надіслали на сайт приймальні держдуми, без офіційного перекладу з української мови. Адвокатка також вказала, що депутат держдуми володіє імунітетом від кримінального переслідування в національній судовій системі, – йдеться у повідомленні

ХАС зазначив, що суди розглядали справу за відсутності обвинуваченого (in absentia) в порядку спеціального судового провадження,  яке узгоджується з нормами міжнародного права та практикою Європейського суду з прав людини, з дотриманням вимог КПК України про належне повідомлення його про час та місце судового розгляду. Повідомлення про виклик Боярського було опубліковане у газеті «Урядовий кур`єр» й з того моменту обвинувачений вважається належним чином ознайомленим з її змістом. Повідомлення про підозру депутату держдуми було вручене його захиснику. 

Апеляційний суд зауважив, що після ратифікації договорів про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу, рф під приводом допомоги так званим днр і лнр, 24 лютого 2022 року здійснила повномасштабне вторгнення на територію України. Його наслідком стали загибель людей, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, матеріальних збитків через знищення будівель, майна, інфраструктури.

– Апеляційний суд звернув увагу, що депутати державної думи російської федерації не мають функціонального імунітету ratione materiae від кримінальної юрисдикції України у випадках вчинення міжнародних злочинів, порушень норм jus cogens, зокрема злочину агресії, воєнних злочинів, геноциду, та інших злочинів, що порушують суверенітет та територіальну цілісність України, та пов`язані з порушенням норм jus cogens, – зазначили в суді. 

Читайте також: 

Голосував за визнання «лнр» та «днр»: у Хмельницькому засудили депутата держдуми рф

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (3)
  • Мирослава Крижанівська

    Його інтереси та захист, до речі, представляв адвокат із Хмельницького, член ради адвокатів Хмельницької області.
  • Yvonne

    Не вірю в справедливість!
  • Леонід Громишин

    А як виконавча служба , поліція,спеціальні служби будуть  виконувати рішення суду?!

keyboard_arrow_up