Тема скандальної алейки на Проскурівського підпілля актуальна вже не перший рік. У 2010-ому підприємців, які платили податки, звідси розігнали. Але вони свого заробітку позбуватися не хотіли. Влаштовували протести, мітинги і навіть голодування. Влада запевняла, що ніякої торгівлі біля овочевого ринку не буде. Дорога стала проїжджою, а тротуари - пішохідними.
З часом після цього торгівля все-таки поновилася. Але замість ФОПів на дорогу вийшли стихійні торговці, які в міський бюджет за таку діяльність не платили ні копійки. “Викурити” їх звідси ніхто не міг або ж просто не хотів.
Чергують від ранку
Безуспішна боротьба зі стихійною торгівлею не лише на алейці триває не перший рік. Довгий час на тротуарах в пилюці й посеред калюж продавали різноманітні продукти й речі домашнього вжитку.
Всерйоз за бабців взялися 2015 року. Тоді розігнали продавців із Кам’янецької, що стояли біля філармонії. Цього року нарешті взялися за славнозвісну алейку на Проскурівського підпілля.
Щоранку бабусь із молоком та продавців із столами зустрічала поліція. Не давали людям розкласти товар.
- З квітня там постійно йде чергування працівників управління торгівлі, управління благоустрою, патрульної поліції і Національної поліції для недопущення там несанкціонованої торгівлі. Станом на сьогодні фіксуються випадки здійснення торгівлі у вечірній час. Коли припиняє роботу ринок, туди виходять допродувати. Ми про це знаємо і намагаємося реагувати, - говорить заступник міського голови Хмельницького Володимир Гончарук.
«Раді теї копійки стою»
Зі слів заступника мера, стихійних торговців на алейці бути не повинно. Чи так це насправді, перевірили журналісти vsim.ua. На Проскурівського підпілля ми вирушили сьогодні, 24 травня, о 12:30. Тротуари по обидва боки вулиці були вільні від раніше звичних столів із чаями й кавою, ящиків з яблуками чи бабусь із молочкою і домашньою консервацією. Поліцейських ми не зустріли. Лише одна жіночка змогла впіймати момент, коли на алейці не чатували поліцейські і виставила декілька пакетів з молоком. Ми до неї підійшли і запитали, чи знає вона про те, що продавати тут заборонено.
Після цього жінка зібрала сумки і попрямувала в сторону зупинки громадського транспорту. По дорозі вона продовжувала доводити своє право продавати у забороненому місці, нарікаючи на життєву ситуацію. Аргументів вона й слухати не хотіла.
Торгівців «ганяють» не всюди
Досі торгують квітами на тротуарі неподалік від поліклініки №1, біля ТЦ “Ріко”, що на проспекті Миру і на зупинках громадського транспорту. Чому не звертають уваги на них і які подальші плани у боротьбі із стихійкою, ми запитали в управлінні торгівлі.
- Ми будемо працювати і далі. Продовжується робота по припиненню несанкціонованої торгівлі. Можливо, на даний момент ще недостатньо приділили уваги цим осередкам з квітами й біля філармонії. Це також прерогатива поліції. Тому люди можуть, виявляють таку торгівлю, телефонувати на 102 і повідомляти, - каже заступник начальника управлінні торгівлі Хмельницької міськради Наталія Коваль. – На алейці нічого робити не планується. Там має бути пішохідна зона і все.
В міськраді також кажуть, що в більшості випадків із торговцями обмежуються профілактичними бесідами. Запевняють, що переважно вони допомагають. Лише зрідка складають протоколи й штрафують. В основному тих, хто вперто не хоче покидати місця продажу й збирати свій товар.
Патрульна поліція з початку року склала 12 “адмінок” за статтею 160 КУпАП (штраф від 17 до 119 гривень). Більше їх оформили правоохоронці із міських відділів поліції - 112.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Гена Гена
Вадим Яцышин
Valera Rosanov reply Вадим Яцышин
Вадим Яцышин reply Valera Rosanov
Леонид Наседкин
Леонид Наседкин