Смерть пацієнтки і службова халатність. Що пояснюють медики лікарні
- Жителька Хмельниччини звинувачує медиків Ізяславської лікарні у халатності.
- Мовляв, саме через їхнє недбальство померла її мама, 76-річна Любов Рижко.
- У медичному закладі вирішили провести своє розслідування.
- А в поліції відкрили кримінальне провадження. Розповідаємо нові деталі справи.
Любов Рижко - 76-пенсіонерка родом із Нового Села, що у Шепетівському районі. Вона померла 20 серпня на лікарняному ліжку. Рідні переконані, до трагедії призвели службове недбальство і халатність лікарів. Цю історію ми вже розповідали на нашому сайті. Вона викликала неабиякий розголос у соцмережах. Наразі розповідаємо нові подробиці цієї історії.
“Вчасно не перевели в реанімацію?”
Любов Рижко близько десяти років спостерігалась і проходила лікування у КНП “Ізяславська міська багатопрофільна лікарня”. Лежала тут і на стаціонарі. Однак, як кажуть родичі, не отримувала про це жодних виписок. Доньки померлої жінки також розповідають, що мама мала проблеми із серцем. А в квітні минулого року хірурги встановили їй кардіостимулятор в обласному серцево-судинному центрі Хмельницького.
До лікарні Любов Рижко потрапила 17 серпня. Нагадаємо, до журналістів vsim.ua звернулась її донька Сніжана Семенюк-Рижко. Вона розповіла подробиці трагедії. Жінка переконана, що матір можна було врятувати. Все почалось з того, що до неї відмовилась приїжджати “швидка”. Мовляв, виклик був “не критичним” зі слів медиків. Вже за три дні стан мами різко погіршився, вона перестала розмовляти і 20 серпня її не стало. Чому близькі впевнені, що до цього призвела лікарська халатність?
Дочка Сніжана озвучила, що призначене лікування не враховувало наявність у неї кардіостимулятора. А коли стан жінки за два дні різко погіршився, у реанімацію її не поспішали переводити. Детальніше цю історію пропонуємо прочитати за посиланням: “Маму можна було врятувати”. Жителька Хмельниччини звинувачує лікарів у халатності.
Як коментують ситуацію медики?
Ми вже розповідали, що рідні вирішили звертатись до різних інстанцій з метою знайти справедливість і притягнути до відповідальності медиків. Зокрема, Сніжана Рижко-Семенюк повідомила нам, що подала скаргу до Міністерства охорони й Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.
Також з’явилась і позиція медиків КНП “Ізяславська міська багатопрофільна лікарня” у листі до Національної служби здоров’я України.
Відомо, що за даним фактом в лікарні провели службове розслідування. Чи покарали когось і що розповідають у медзакладі?
Там розповіли, що скаргу доньки померлої Любові Рижко розглянули комісійно згідно наказу “Про проведення службового розслідування”.
За їхньою інформацію, пацієнтка звернулась до лікаря-невропатолога 17 серпня із скаргами на біль у поперековому відділі хребта, а також міжлопатковій ділянці з іррадіацією в обидві руки. Зі слів родичів додають, що в жінки була ішемічна хвороба серця. А в квітні цього року їй встановили кардіовертер-дефібрилятор у НКП “Хмельницький обласний серцево-судинний центр”.
Далі, мовляв, хвору оглянула лікарка-невропатолог Любов Охотко і встановила їй попередні діагнози, серед яких була хронічна поперекова-крижова радикулопатія, церебросклероз II-III ступеня, дисциркуляторна енцефалопатія та ряд інших захворювань. Далі пацієнтку вони направили на стаціонарне лікування неврологічного відділення. Далі цитуємо слова медиків:
-
На момент поступлення стан хворої був задовільний. Пацієнтці було призначено та проведено необхідні діагностичні обстеження (ЕКГ, загальний аналіз крові і сечі) та консультація вузьких спеціалістів , призначено план лікування. Згідно призначень лікуючого лікаря 18 серпня хворій було зроблено томографію поперекового відділу хребта. 18 серпня близько 21:30 стан хворої погіршився, з’явилось прискорене серцебиття, слабкість. Пацієнтка була оглянута черговим лікарем. До планового лікування черговим лікарем було призначено аритміл, маніт. Вранці 19 серпня стан хворої різко погіршився, з’явилась задишка, посилились болі в шиї, прискорене серцебиття, посилилась слабкість. Хвора оглянута черговим лікарем-анестезіологом та переведена о 8:45 у відділення анестезіології та інтенсивної терапії. 19 серпня хворій неодноразово було зроблено ЕКГ, на якому було зареєстровано наявність фібриляції передсердь з частотою 130-150 ударів за хвилину. Була проконсультована та оглянута ургентним терапевтом. Разом з лікарем анестезіологом вони провели консультацію у телефонному режимі з лікарем-кардіохірургом, директором КНП “Хмельницький обласний серцево-судинний центр” Андрієм Кланцом, з яким було узгоджене подальше лікування. Не дивлячись на проведене лікування та інтенсивну терапію о 14:10 (20 серпня) хвора померла. Діагноз: застійна серцева недостатність, фібриляція передсердь, атеросклеротична хвороба серця, блокада лівої ніжки пучка Гіса, радикулопатія попереково-крижового відділу хребта, остеохондроз хребта, ниркова недостатність, - йдеться у листі до Національної служби здоров'я України.
Також медики додають, що від розтину тіла родичі відмовились, написавши відповідну заяву.
Чи покарали медиків?
Та і це ще не все. В медзакладі повідомили, що розглянули матеріали скарги і пояснюючі. І таки виявили факти порушення в наданні медичної допомоги хворій Любові Рижко та недосконалу організацію роботи медичного персоналу. У підсумку вирішили завідуючій відділення Любові Охотко оголосили догану з подальшим звільненням її з посади завідувача неврологічного відділення.
Оголосили також догану:
-
старшій медсестрі неврологічного відділення за неякісну організацію та контроль за роботою середнього та молодшого медичного персоналу оголосити догану.
-
черговій медичній сестрі неврологічного відділення, яка знаходилась на чергуванні 17 серпня. Мовляв, та не надала зрозумілого пояснення родичам щодо наявності ліків і надала список препаратів, які необхідно придбати в аптеці і які були наявні у неврологічному відділенні.
Рідні ж померлої пацієнтки кажуть, у листі виявили неточну інформацію. Найболючіше для них - це зазначений час смерті, який не співпадає з реальним.
- У відповіді багато неточної інформації та зазначені діагнози. Наприклад, кардіостимулятор ставили у травні, а в не в квітні. Також час, коли її поклали на денний стаціонар. Але найжахливіше - це час смерті. А щодо того, чому відмовились від розтину…тому, що в той момент я думала, що все під контролем, - пояснила Сніжана Семенюк-Рижко.
Додамо, що донька також зверталась до поліції. Там спочатку повідомили, що не вбачають у справі криміналу.
Наразі відомості таки внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 1 статті 140 Кримінального кодексу України. Це "Невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов'язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого".
Читайте також:
Неблагополучні пологи і дитяча кома. Жінка звинувачує медиків лікарні у Волочиську
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Світлана Мама
Якому треба бути тупому, щоб зразу не побачити симптомів захворювання серця??? Як людина з кардіо стимулятором, то автоматично треба ложити в кардіологію, а попутно визивати інших спеціалістів.
Жахлива халатність.
Lana Paniutina
Lana Paniutina reply Lana Paniutina
Ходакевич Володимир reply Lana Paniutina
Marina Kolesnik
Читач81