Сьогодні, 26 квітня – річниця аварії на Чорнобильській АЕС

- Минуло 38 років з дня трагедії.
26 квітня Україна відзначає Міжнародний день пам'яті про Чорнобильську катастрофу. 38 років тому на атомній електростанції сталася одна з найбільших техногенних катастроф ХХ століття. Тоді після першої ночі на четвертому енергоблоці ЧАЕС відбувся вибух, який призвів до руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.
В результаті вибуху сталася пожежа, яка поширилася на дах третього енергоблоку. Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка охопила не лише території України, Білорусі та росії, але й багатьох європейських країн, включаючи Швецію, Австрію, Норвегію, Німеччину, Фінляндію, Грецію, Румунію, Словенію, Литву і Латвію.
Цю аварію за Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) класифікували як найвищий - сьомий рівень небезпеки. З початку події Москва та керівництво УРСР приховували факт аварії та наслідки екологічної катастрофи, - передають «Подробиці».
За різними джерелами, протягом одного місяця від опромінення загинуло від 30 до 200 пожежників і працівників АЕС.
На початковому етапі до робіт залучали військових запасу та строковиків. Загалом через майданчиком пройшло близько 600 тисяч людей.
У 2000-му було зупинено роботу останнього енергоблоку №3. Остаточне виведення ЧАЕС з експлуатації планується протягом тривалого періоду. Воно включає в себе консервацію та демонтаж реакторних установок. Відтак на станції залишалась незначна частина персоналу, яка стежила за безпекою.
Під час повномасштабної війни персонал потрапив у заручники окупантів. Росіяни планували захопити ЧАЕС у перші дні повномасштабного вторгнення. А також взяти контроль над іншими діючими атомними електростанціями, зокрема Запорізькою.
Читайте також:
- На Хмельницькій АЕС розпочалась підготовка до будівництва двох енергоблоків
- Суд конфіскував у росіянки успадковану землю на Хмельниччині
- У Нетішині розмістять модульне містечко для працівників Запорізької АЕС
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.