У Старокостянтинові під час виконання висотних робіт на будівництві олійного заводу 42-річний слюсар впав з семи метрової висоти і помер на місці. Про це повідомляє місцеве видання Starkon.city.
Зазначається, що трагедія сталася вранці 28 травня на будівництві заводу підприємства ТОВ "Енселко Агро". Відомо, що загиблий чоловік родом з Полтавської області. Він працював слюсарем.
"Під час огляду трупа ознак насильницької смерті не виявлено. Труп направлено на судово-медичну експертизу", - йдеться у повідомленні.
По даному факту внесено відомості до єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 2 статті 272 КК України. Причини загибелі встановлює слідчо-оперативна група.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Ви хочете сказати, що у нас працівник може диктувати умови працедавцю?
"форму яку в дають не робітники забирають до дому і не вдягають, бо в секенді шмаття дешеве і його не потрібно прати!" Може одяг не якісний і він не витримує прання?
У нас працедавцю пофіг в чому ходить працівник. Охороні праці теж. І засобами індивідуального захисту ситуація така ж. Тому й не забезпечують. Це можна побачити хоча б по тому, що магазинів, які спеціалізуються на ЗІЗ дуже мало. В Європі таких магазинів багато. Майже в кожному селі. В містах не один. Це не враховуючи відділи у будівельних маркетах. В нас у Хмельницькому хоч один магазин, який спеціалізується на охороні праці є? Не відділ в будівельному маркеті, а повноцінний магазин, де продаються лише ЗІЗ та спецодяг. Я такого не знаю.
Дайте відповідь на прості питання: як часто Ви бачите зварювальника чи слюсаря з вогнегасником? Вони не беруть вогнегасника, бо не хочуть нести його? Чому працедавець не наполягає на тому, щоб зварювальник возив із собою вогнегасник?
Так, працівник дуже часто винен. Але й вина працедавця завжди є. Скажіть, будь-ласка, як часто працедавці забезпечують працівників спецодягом? Чи відповідає він вимогам? Як часто Ви бачите на будівництві огородження, таблички, працівників у касках, жилетах?
Я маю з чим порівняти. Наприклад, у Польщі, на будівництво у кросівках просто не пропустять. Ще й можуть перевірити відповідність класу захисту робочого взуття. Маю досвід, коли мене BHP (аналог нашої охорони праці) відсторонили від роботи, бо рукавиці, які мені видали, були непридатні для різки болгаркою. І при цьому, до видачі нових рукавичок, мені роботодавець мусив платити зарплатню. Бо відсторонили мене від роботи не з моєї вини.
В нас можна відмовитись від роботи. Через кілька відмов залишишся без роботи. P.S. Більшість фірм, які зараз працюють, при застосуванні норм Польщі, наступного дня втратили б дозвіл на виконання робіт.
У нас же інженер з охорони праці з'являється уже після того, як сталась трагедія. І, в більшості випадків, стає на сторону роботодавця. Це й зрозуміло - роботодавець платить зарплату. Така норма залишилась нам в спадок від СРСР. Але ж тоді безпекою на виробництві особливо не переймалися. Усі були гвинтиком у системі. За потреби гвинтик замінювався іншим.
По-іншому організована робота в світі. В розвинених країнах охорона праці - це інша структура, яка не підпорядковується підприємству. І наглядають за роботою, штрафують усіх, навіть керівників підприємств.
В Японії, наприклад, смертельний випадок на виробництві призводить до суттєвого перегляду правил безпеки зі сторони держави. При повторному смертельному випадку на цьому ж підприємстві ставиться питання про закриття цього підприємства.