У Городку існує єдина в Україні школа, де навчають майбутніх капеланів

У Городку існує єдина в Україні школа, де навчають майбутніх капеланів
Колаж vsim.ua
  • У Городку функціонує єдина в Україні Школа капеланського служіння. 

  • Її викладачі готують священників до роботи на передовій і у тилу.

Капелан — це військовий священник. Він опікується над захисниками та у будь-який зручний час військовий поговорити з ним про все. Цю розмову, як і сповідь, капелан має зберігати у таємниці. Та спершу майбутній капелан має пройти підготовку. 

Єдина в Україні Школа капеланського служіння знаходиться в Городку. Вона розпочала свою діяльність у листопаді минулого року. Зараз там навчається більше 30 священників та монахів з різних куточків України. Історію заснування та мету заснування школи розповідає Городок.City

Ідея заснування Школи капеланського служіння виникла два роки тому. Єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії Павло Гончарук, який родом із Городка, був відповідальним за капеланів Римо-Католицької Церкви в Україні. Він мав досвід служіння військовим і вважав, що для ефективної роботи капеланам потрібні відповідні знання.

Відео дня

Саме у Павла Гончарука з’явилась ідея створити школу, а викладачами запросити професорів з різних навчальних закладів і духовних семінарій країни. Під час повномасштабного вторгнення створили програму викладання. 

— Досить часто священник стає свідком внутрішніх переживань і трагедій військового. Насправді найбільший тягар для священника — бути учасником страждання іншої людини, — пояснив єпископ.

Директором Школи призначили Аліну Нєколаєвську. Нині у ній навчаються священники та монахи з різних куточків України. Під час навчання вони проходять теоретичну та практичну підготовку із богословських, філософських, історичних та психологічних дисциплін. Крім цього, проходять курс тактичної медицини та фізичної підготовки, щоб у майбутньому ефективно виконувати служіння капелана. 

— Поки що вони пройшли п’ять із десяти чотириденних модулів, — додає єпископ Павло.

Майбутні капелани проходитимуть навчання до березня 2024 року. Також у Школі розробляють програму для навчання мирян, які зможуть працювати з вразливими верствами населення. Планується, що навчання у них розпочнеться вже цієї осені.

Фото Городок.City

— Мирян ми хочемо підготувати для того, щоб вони допомагали в парафіях. Працювали з військовослужбовцями, котрі повертаються з зони бойових дій, або з полону, організовували служіння родинам військових, які загинули, а також людям, яких війна вигнала з рідних домівок. Хочемо їм служити та робити це кваліфіковано, а відтак, потребуємо знань і досвіду, — каже директорка школи.

За словами Павла Гончарука, наша країна зараз перетворилася на один великий госпіталь. Війна вплинула на кожного. Тож капелани й освічені миряни потрібні нині не лише на передовій, але й у тилу.

— Насправді за цих півтора року дуже багато чого змінилося і вже не буде так, як раніше. Відбулося багато змін, про які ми, як духовні наставники, маємо знати. Бо інакше просто калічитимемо людей. А священник — це та людина, до якої військовий рано чи пізно прийде. І в цей момент священник має бути озброєний знаннями, яких нас у семінарії не вчили, — наголошує чоловік.

Він додає, що перемоги не потрібно чекати. До неї потрібно готуватися. 

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (13)
  • Читач14
    Які умови вступу до школи?...
  • Читач13
    Які умови вступу до школи?...
  • Анатолий Ромов
    Щоб окатоличувати військових.
  • Анна Велкова
    Интересно,  не семинарии, а школа....
    Анна Велкова reply Анна Велкова
    Тимур Лозьянов Порiвнянню не належить..
    Тимур Лозьянов reply Анна Велкова
    Анна Велкова а що це за хірург, який знає повністю внутрішні органи, і 20 років видаляв апендикс чи зшивав грижі брюшини-- а йому один за одним везуть з осколковою  політравмою після спрацювання протипіхотних мін?
    Чи такий хірург дурний? НІ. Але  війна вносить суттєві корективи.
    Якщо Ви настільки самовпевнені,наскільки й необізнані в різноманітті реального життя- нащо йдете щось коментувать?
    Анна Велкова reply Анна Велкова
    Тимур Лозьянов А що це за священник якого треба готувати до чогось, якщо стриляти,  то йому не треба,  не положено.....Хочу зараз нема чомусь дивуватись...Доброго дня..
    Тимур Лозьянов reply Анна Велкова
    Анна Велкова а при чому тут семінарія? Вони семінарію пройшли. Тут же не слюсарі капеланами стають?

keyboard_arrow_up