Розміщувати рекламу на опорах освітлення та контактної мережі не можна вже більше двох років.
Проте у міськраді продовжують видавати нові дозволи на розміщення та подовжувати діючі.
Понад два роки тому в Україні заборонили встановлювати рекламу на стовпах. Зокрема, йдеться про опори вуличного освітлення та контактної мережі. Такі зміни до закону «Про рекламу» прийняли 3 липня 2018 року. Втім, у Хмельницькому така реклама все ще є. У липні цього року журналісти vsim.ua пройшлися центром міста. На опорах можна побачити рекламу таксі, кредитів, закладів громадського харчування, оренди житла тощо.
Виконуючий обов’язки начальника управління архітектури та містобудування міської ради Максим Дружинін розповів, що чиновники не продовжують діючі дозволи на встановлення зовнішньої реклами, а також не видають нові. Втім, рішення виконавчого комітету міської ради свідчать про протилежне. 14 лютого 2019 року підприємець Богдан Цимбалюк отримав дозвіл на встановлення зовнішньої реклами на опорах «Електротрансу».
Ми намагалися з’ясувати чому прийняли таке рішення, проте нам не вдалося отримати відповідь ані від Максима Дружиніна, ані від директора департаменту архітектури Олександра Чорнієвича. Детальніше про все це у попередньому матеріалі.
Після цього ми подали запит до міської ради, аби з’ясувати, скільки дозволів на розміщення зовнішньої реклами видали та подовжили після заборони. З отриманої відповіді зрозуміло, що після 3 липня 2018 року в міськраді видали 11 нових дозволів на розміщення реклами на опорах.
Як можна зрозуміти з таблиці, після заборони дозволи на розміщення зовнішньої реклами отримували ТОВ «АТБ-Маркет» та двоє фізичних осіб підприємців — Ольга Скальська та Богдан Цимбалюк. Востаннє нові дозволи у міськраді видавали наприкінці 2019 року.
Крім того, після 3 липня 2018 року діючі дозволи на розміщення подовжували 20 разів.
Видача дозволів на розміщення зовнішньої реклами або подовження терміну дії існуючих є незаконною та порушує закон України «Про рекламу». Так вважає юрист адвокатського об’єднання «Kachura Lawyers» Андрій Шульгін. Втім, за словами юриста, діюче законодавство не передбачає механізму скасування дозволів, які видані з порушеннями.
— Самі дії щодо надання нових дозволів або продовження старих є незаконними та такими, що порушують публічний порядок. Більше того, у багатьох областях України органи місцевого самоврядування відмовляли в отриманні таких дозволів, а також припиняли дію вже існуючих, — розповів Андрій Шульгін у коментарі журналістам vsim.ua.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.