Нагадаємо, днями на FEMEN поскаржились Віктору Януковичу.
FEMEN — срам для всіх
Зоя Діденко (62), голова товариства «Просвіта»
- До «FEMEN» - цього, м'яко кажучи, нецензурного явища, я ставлюсь абсолютно негативно. Особливо після того, як вони попхались в Італію, в Рим, і на площі святого Петра й Павла напівголі бігали, ображаючи почуття віруючих людей. Вони настільки принизили Україну і в черговий раз обплювали її, що я би їх закрила в якусь аморальну резервацію. І навіть українки, яких зараз дуже багато в Італії, написали через це листа з вибаченнями Папі Римському.
Не можна такі речі дозволяти собі! Це не те що плювок — це харкання на авторитет України, якого й так немає. Я цього не сприймаю, тому що нічого доброго цей рух не приносить.
Я вважаю, що ми зараз живемо в такому страшному, здичавілому і темному світі, що ще більше поглиблювати темряву голим тілом — це просто великий гріх. Якщо це гарні дівчата з України, та ще іноді якась нечиста сила на них скаче, і вони вдягають українські віночки — це взагалі наруга над національними символами. Все те, що лишилось в нашого народу — наніц нищить оцей рух. Це просто жахливо. Не так треба боротись. Дівчата топлес — ми всі розуміємо, який від цього ефект. Нічого, окрім ерекції в чоловіків.
У мене складається враження, що вони взагалі не розуміють, що роблять і навіщо. Кричали в Римі за Сільвіо Берлусконі — а яке ми маємо до цього відношення?
Я ніколи не була ханжою, я не консерватор, не свята та божа, багато що розумію, але слава Богу, що я не розумію цього. Бо якби я це зрозуміла, то стала б така, як вони. Має бути межа. Це срам для нас всіх. І коли авторитет України знизився до нуля, то це провокація, останній гвіздок в труну позиції України на міжнародній арені. Мене це обурює.
Боротись по-іншому
Ольга Аргат (26), голова ради обласної піонерської організації ім. В. Леніна
- Боротьба та рух за права жінок, за рівноправність, за усунення всілякого роду дискримінації заслуговують на підтримку та повагу. Та маємо розуміти, що в капіталістичній системі досягти справжньої рівності навряд чи вдасться. Причиною цього є приватна власність на засоби виробництва, саме вона дала початок економічній нерівності, залежності і, в кінцевому рахунку, нездоровим соціальним відносинам між чоловіками і жінками, є коренем жіночих утисків у суспільстві.
Справжньої свободи жінки можуть досягти тільки при соціалізмі. Усунення капіталізму знищить причини, які породжують дискримінацію за статтю, расизм та інші форми утисків. Є багато форм вираження своєї позиції та поглядів. Кожна з них має слугувати досягненню кінцевої мети. Однак, часто декларовані цілі зовсім не співпадають із реальними діями.
Щодо організації FEMEN, то боротьба за рівноправність та проти дискримінації заслуговують на повагу. Проте, щодо ефективності форм цієї боротьби є сумніви. Недарма багато громадян не сприймають їх. Багато хто додержується думки, що оголеним місце на нудистському пляжі, а фірмова «фішка» оголювати груди – це ексгібіціонізм та відсутність фантазії. Та й постійний скандал також не справляє приємного враження, а висвітлення у ЗМІ формує негативний образ України. Не хочеться, щоб такого було багато. Для досягнення справжньої рівності набагато ефективніші інші методи соціального протесту.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.