У Хмельницькому показали 16 машин від британських благодійників (ФОТО, ВІДЕО)

У Хмельницькому показали 16 машин від британських благодійників (ФОТО, ВІДЕО)
 • Серед переданих автомобілів є як легковики, так і вантажівки.

 • Їм зроблять техогляд і обслуговування.

У Хмельницький прибули 16 автомобілів, які надалі мають передати на потреби Сил оборони України та установ соціального захисту міста й області. Сьогодні, 29 травня, автівки показали на майдані Незалежності. Машини в Україну відправила британська благодійна організація «British Ukrainian Aid», а у Хмельницькому їх прийняли «Волонтери Поділля».

Це авто різних типів — від звичайних легковиків до невеликих вантажівок. Вони можуть виконувати різноманітні завдання — від перевезення людей і вантажів до транспортування поранених. Про це розповів військовий з Хмельницького з позивним Туман.

За словами хмельницьких волонтерів, британці надають допомогу Україні з 2014 року. Протягом 2022-2024 років перегнали загалом приблизно 870 автомобілів. Потреба в машинах на фронті гостра, фактично це витратний матеріал. Авто втрачаються через ворожі обстріли та погані дороги. Якщо екіпаж машини складається з двох людей, то на підрозділ зі 140 військових потрібно 70 машин — такий приклад навів волонтер Олег Яницький.

Відео дня

«British Ukrainian Aid» самостійно знаходить автомобілі у Великій Британії та у кілька етапів їх переганяють в Україну. По прибуттю у Хмельницький машинам роблять технічний огляд та за потреби обслуговують.

— Як правило, ці автомобілі мають стан 3+ за 5-бальною шкалою. Ми дуже багато докладаємо зусиль для того, щоб забезпечити технічну складову цих автомобілів. Це коштовна робота, яка потребує дуже уважного підходу. До прикладу, можемо замінити мастило чи колодки… Є машина 2016 року, якій треба тільки комп’ютерна діагностика. Це потрібно для того, щоб військові чи медики не турбувалися з заміною будь-чого чи обслуговуванням, — розповів Олег Яницький.

Запитами авто передають підрозділам, засвідчуючи це актами приймання-передачі. «British Ukrainian Aid» відправляє в Україну не тільки автомобілі, а й інші допомогу — медичне обладнання та витратні матеріали, генератори тощо. Про це розповіли волонтери Юрій Смаль та Віктор Науменко.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (35)
 • Оксана Левицька

  Самі прибули чи все- таки хтось поспілкувався, щоб ми їх отримали?
  Хто, цікаво знати? Дякую.
 • Неля Віткова

  А Ми так надіємось на перемогу.  А Вони нам буси, техніку.....
 • Надія Ковальчук

  Тільки для ЗСУ.
 • Olga Mikhaylevskaya

  Установам,Ви серйозно?!Хлопцям на передову!!

keyboard_arrow_up