У Кам’янці оголосили винагороду за “декомунізацію” Булгакова

Її дадуть тому, хто демонтує пам’ятну дошку з місцевого ліцею.
В Україні триває “булгакопад”. Про це зазначають на сторінці проекту “Декомунізація. Україна”. Разом із декомунізацією пам’ятних згадок про Михайла Булгакова розгорнулися й численні суперечки на тему необхідності російського письменника на території нашої країни. Одні виступають за демонтаж будь-яких згадок про Булгакова, інші стають на його захист.
— Останні місяці "булгаковосрача" гарно проілюстрували, наскільки ще багато людей не готові усвідомити цінність і самобутність нашої нації. Не оглядаючись на "рускіх пісатілєй", "рускую культуру" та не шукаючи захист для україноненависників під соусом "он же кієвлянін!!" — зазначають на сторінці “Декомунізація. Україна”.

Так, днями демонтували меморіальну дошку на честь Булгакова в Києві. Натомість у Чернівцях та Кам’янці-Подільському досі висять такі ж таблички.

На Буковині дошка розміщена на фасаді обласної лікарні. А в Кам’янці — прикрашає фасад ліцею "Славутинка". За демонтаж обох табличок засновники проекту “Декомунізація. Україна” оголосили винагороду. Щоправда, яку саме — не зазначають.
— Кам'янець-Подільський, місто де керує націоналістична "Свобода". Досі не демонтовано дошку Булгакову з фасаду ліцею "Славутинка". Вже не дивуюся. Аналогічно оголошуємо винагороду за демонтаж, — йдеться в дописі.
В коментарях ідею, здебільшого, підтримують. Ба більше, пишуть у середині ліцею твориться "якась чортівня":
Оновлено:
Дошку Булгакову у Кам'янець-Подільському демонтували. Про це повідомила Дарія Басюк на сторінці "Декомунізація.Україна"
Довідка:
Михайло Опанасович Булгаков — російський письменник, драматург, лібретист, театральний режисер, актор і лікар. Серед найвизначніших творів Булгакова: «Майстер і Маргарита», «Собаче серце», «Іван Васильович», «Біла гвардія», «Дияволіада».
Булгаков був симпатиком білогвардійців, мав шовіністичні, русофільські, українофобські погляди та був противником незалежності України і українського національного руху.
Булгаков був російським патріотом із родини російської провінційної інтелігенції, яка переїхала до Києва з Орловської губернії Російської імперії. Дім на Андріївському узвозі, 13 ніколи не належав письменнику і його рідні. Це був будинок українського інженера Василя Листовничого.
У 1919 році Булгакова мобілізували в армію УНР, звідки він втік через мобілізацію лікарів. Війна занесла його на Північно-Західний фронт — в Кам'янець-Подільський військовий госпіталь. У червні 1916 під час Брусиловського прориву російських військ фронт просунувся вперед, і 25-річний Михайло Булгаков разом зі шпиталем опинився в Чернівцях, де й лікував російських солдат.
Після захоплення Києва Булгаков перейшов до Збройних Сил Півдня Росії, у лавах яких брав участь у бойових діях на Північному Кавказі. Віра Агеєва, літературознавиця, професорка Національного університету "Києво-Могилянська академія", каже, що ніде Булгакова в Європі не вивчають.
У рамках дерусифікації демонтували меморіальну дошку з фасаду КНУ імені Тараса Шевченка у серпні 2022 року. 19 серпня 2022 року у місті Буча демонтовано пам'ятний знак. 2 вересня 2022 року зняли меморіальну дошку з Національного медичного університету імені Богомольця.
Читайте також:
-
Село на Шепетівщині не перейменовує вулицю Жовтневу, бо «у жовтні багато свят»
-
Ленінопад триває: на Хмельниччині знищують символи радянського минулого (ФОТО)
-
На Хмельниччині демонтували орден червоної зірки та пропагандистський надгробок
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Володимир РожикЗняти і забути.
-
Любов СердуничДавно пора! ШкодА, що стільки чАсу треба декому... Але краще пізніше, ніж ніколи...
-
Владимир ШевченкоКниж когда ж*чь побегут?😆абрамам и мойша не нужна образованая прислуга)))
-
Тетяна ЧерноваВідома приказка "Нет ума - считай калека!"