У Полонному археологи проводять розкопки

У Полонному археологи проводять розкопки
  • Раніше в Полонному вже знаходили унікальні знахідки.
  • Наразі розкопки  проводять в історичному ареалі пам’ятки Національного значення - Костелі святої Анни.

Минулого тижня у Полонному археологи розпочали дослідження ділянки в історичному ареалі пам‘ятки Національного значення - Костелі святої Анни. Про це повідомляють на сайті міста Шепетівка. 

Ці розкопки стали продовженням досліджень, які відбуваються в Полонному не вперше. Зокрема, у 2019 році в місті виявили та дослідили унікальні підземні галереї ХVIII століття. У 2021 році там досліджували ділянку, відведену під забудову, та натрапили на унікальний рідкісний для України артефакт – свинцеву грамоту ХІІ століття. Її текст науковці вже розшифрували та назвали першим побутовим листом давньоруського часу, знайденим на теренах колишнього Київського князівства.

Восени 2021 року під час масштабних археологічних досліджень в історичній частині Полонного, археологи віднайшли свинцевий сувій з прокресленими на ньому кириличними літерами. Тоді науковці зробили висновки, що цей артефакт - справжнє історичне відкриття.

Відео дня

Наразі розкопки відбуваються в рамках гранту від Українського культурного Фонду Міністерства культури та інформаційної політики «Археологічна школа «Літописне місто Полонне»

Працює така команда археологів:

Орієнтовно археологічні дослідження триватимуть місяць. Під час розкопок археологи також проводять практичні заняття для молоді.

По завершенні досліджень планують організувати виставку артефактів та провести конференцію, на якій науковці розкажуть про результати.

Читайте також: На хмельницькому сміттєзвалищі збудують станцію очистки за 97 мільйонів

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up