У Румунії стався землетрус, який могли відчути на Хмельниччині

У Румунії стався землетрус, який могли відчути на Хмельниччині
Фото ілюстративне
  • Поштовхи зафіксували 14 лютого. 

  • Землетрус мав амплітуду 5,7 балів за шкалою Ріхтера.

  • Його відносять до сильних та, кажуть, могли відчути в західних областях України. 

За останні 2 тижні світом прокотилася серія потужних землетрусів, які наробили чимало лиха. Лише у Туреччині та Сирії кількість загиблих вже перевищила 41 тисячу людей. Крім того, землетруси були також у Ізраїлї, Лівані, на Кіпрі. Поштовхи також відчувалися в Греції, Йорданії, Іраці, Болгарії, Румунії, Грузії та Єгипті. 

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що відлуння землетрусу в Туреччині зафіксували системи сейсмічного моніторингу Хмельницької та Південноукраїнської АЕС. Більше про це читайте за посиланням

В Румунії стався сильний землетрус

Днями, в Румунії трапилось два землетруси — 13 та 14 лютого. Останній могли відчути жителі західної частини України. 

Відео дня

Так, спеціалісти головного центру спеціального контролю повідомляють, що 14 лютого о 15:16 (за київським часом) зафіксували підземні поштовхи магнітудою 5,7 балів за шкалою Ріхтера. За класифікацією цей землетрус відноситься до сильних.

Румунське видання libertatea.ro пише, що землетрус стався у населеному пункті Горж на південному заході Румунії. Його було зафіксовано на глибині 40 кілометрів. Про потерпілих чи пошкодження повідомлень немає.

Сейсмологи кажуть, що при таких поштовхах більшість людей злякані і вибігають з приміщень. Багато людей із зусиллям тримаються на ногах. Коливання відмічаються водіями окремих автомобілів. Можливі порушення стиків трубопроводів, тріщини в кам'яних загородженнях. Окремі випадки зсувів на піщаних та кам`яних берегах річок. 

На щастя, землетрус з такими енергетичними характеристиками не несе загрози для населення та об'єктів критичної інфраструктури України. Але коливання могли відчувати мешканці південних та західних областей України, які знаходяться в спокійному стані всередині приміщення, особливо на верхніх поверхах.

Скрін з Google Maps

Додамо, що напередодні, 13 лютого, у Румунії теж зафіксували землетрус магнітудою 5,2 бали. Його відчували мешканці одразу кількох населених пунктів.

Якщо ви відчували поштовхи, сейсмологи просять залишити повідомлення в коментарях до допису або надіслати повідомлення на у електронну адресу: [email protected]

Яка вірогідність землетрусу на Хмельниччині

Україна розташована в сейсмічно активному районі — "Зоні Вранча". Це територія, розташована на ділянці стикування Південних (Румунія) та Східних (українських) Карпат. Часто фахівці фахівці головного центру спеціального контролю фіксують в цій зоні землетруси. Та, зазвичай, вони сягають 3 балів. Про всі землетруси спеціалісти інформують на сторінці центру у Фейсбук. 

Через велику глибину та магнітуду землетруси зони Вранча проявляються на величезній території – від Греції на півдні до Фінляндії на півночі. У XX столітті в зоні Вранча сталося 30 землетрусів магнітудою 6,5 балів. А максимальна магнітуда землетрусів в цій сейсмоактивній зоні сягала 7,6. Про це розповів сейсмолог відділу сейсмічності Карпатського регіону Сергій Вербицький

Згідно його тверджень на території Хмельницької області землетруси можуть сягати до 6-7 балів за шкалою Ріхтера. Однак, спрогнозувати підземні поштовхи заздалегідь, зазначають сейсмологи, неможливо:

Зображення: Уніан

Додамо, що Україна направила бригаду рятувальників на допомогу Туреччині. Команда налічує майже 90 людей і 10 пошуково-рятувальних собак, навчених шукати зниклих безвісти під завалами. Вони виконуватимуть свої завдання впродовж 10 діб. Про це пише РБК-Україна

Також надзвичайники створили інфографіку для українців як слід поводитися під час землетрусів і чого не варто робити, аби не постраждати:

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • ЧитачЧитачів

    Нам ще цієї херні не вистачає.

keyboard_arrow_up