В Україні хочуть скасувати 8 березня та 1 травня та встановити вихідні на інші свята
-
Замість 8 березня пропонується встановити День української жінки.
-
Вихідним пропонують зробити день народження Тараса Шевченка.
-
Скасувати святкування 1 травня відзначати тільки День пам'яті та примирення 8 травня.
-
А ще зробити вихідним другу неділю травня, на честь Дня матері.
-
Дізнавайтесь про всі пропозиції в законопроекті.
Депутати Верховної Ради пропонують скасувати святкування 8 березня, 1 травня та Дня перемоги 9 травня. Нардепи зареєстрували в Уряді відповідний законопроект. За їхніми словами, він спрямований на “визнання усталених традицій і вкорінення історичної пам’яті в українському культурному просторі”, йдеться у картці.
Так, група народних депутатів від “Голосу” у понеділок, 13 лютого, зареєструвала законопроект “Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо встановлення українських свят”.
Які дні хочуть зробити вихідними
Цим документом вони пропонують встановити нові українські свята і зробити їх офіційними вихідними днями:
-
25 лютого – День української жінки (День народження Лесі Українки)
-
9 березня – Шевченків день (День народження Тараса Шевченка)
-
друга неділя травня – День матері
-
8 травня – День пам’яті та примирення.
Які вихідні пропонують скасувати
Натомість нардепи пропонують скасувати офіційні вихідні дні такі як 8 березня, 1 та 9 травня. Необхідність цього мотивують тим, що:
-
досі на державному рівні визначено вихідним днем 8 березня – так званий “Міжнародний жіночий день”, встановлений окупаційним московським режимом з метою популяризації власного погляду на роль і місце жінок, і впроваджений за ініціативи Клари Цеткін у 1921 році, з прив’язанням до початку Лютневої революції в росії 1917 року (доцільніше відзначати “День української жінки” в дату народження найвідомішої української письменниці та громадської діячки – Лесі Українки)
-
у березні необхідно відзначити пам’ять Великого Кобзаря Тараса Шевченка в день його народження, 9 березня
-
для уникнення економічних втрат через ще один вихідний слід усунути інші комуністичні рудименти – насамперед 1 травня (так званий “День праці”), який використовувався для пропаганди в Совєцькому Союзі та Третьому Рейху (де теж був офіційним святом), натомість на офіційному рівні слід визнати “День матері”, який вже більше ста років традиційно святкується українцями
-
у травні також слід позбутись минулих рудиментів щодо святкування “Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні” 9 травня, що використовується московським режимом як головне ідеологічне обґрунтування агресії під гаслами “боротьби з нацизмом і фашизмом” (закінчення Другої світової війни на європейському фронті у світі відзначається 8 травня, однак це не святковий, а траурний день пам’яті десятків мільйонів загиблих, тому нардепи пропонують залишити лише “День пам’яті та примирення” 8 травня, без вихідного дня).
— Зараз українська нація переживає період відродження, звершилася Революція Гідності та ведеться запекла війна з агресором – російською федерацією. Саме зараз відновлюється український погляд на світ та формуються нові традиції нації-переможця, що вимагає закріплення і на символічному рівні державного календаря, покінчивши з нав’язаними традиціями минулої спадщини, – пишуть автори документу.
У разі прийняття цього закону він набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
А що ви думаєте з приводу цього? Як ставитесь до скасування діючих свят та встановлення нових вихідних?
Читайте також:
-
В Україні з'являться нові автомобільні номери: як позначатимуть знаки
-
14 лютого відзначають День святого Валентина: історія та цікаві факти про нього
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Михаил Яковлев
Es fero
Читач45
Сергей Попович