В Україні запустили платформу, на якій можна поскаржитись на курців у громадських місцях: як це працює

В Україні запустили платформу, на якій можна поскаржитись на курців у громадських місцях: як це працює
 • Відтепер, якщо вас обкурюють в громадському місці, або ж дитина бачить яскраву рекламу тютюнових засобів, можна поскаржитися просто через мобільний застосунок. 

 • Дізнавайтесь як це зробити.

Вживання сигарет та електронних пристроїв для куріння небезпечне не лише для курців, а й для людей поряд. Про це нагадує лікар-онколог Антон Шкіряк. Тож у Центрі громадського здоров’я України запустили онлайн-платформу, де можна повідомити про порушення антитютюнового закону. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Центру громадського здоров’я.

— Що таке порушення антитютюнового законодавства? Це коли вас все ще обкурють у громадському місці. Або коли увагу вашої дитини привернула яскрава тютюнова реклама. Час наводити лад у країні та боротися з порушниками — адже коли, як не зараз? — зазначають в Центрі. 

Платформа доступна за посиланням. На сайті або в чат-ботах у телеграмі чи вайбері кожен громадянин зможе повідомити про курців, які палять у заборонених місцях. Система автоматично надішле скаргу до відповідного органу контролю.

Відео дня

 

Також користувач може розповісти про незаконну рекламу тютюнових виробів, нелегальну торгівлю такими виробами або відсутність попереджувальної інформації.

— Нові норми антитютюнового законодавства покликані захистити людей від сигаретного диму. Адже за міжнародними дослідженнями в Україні щороку від пасивного куріння гине близько 13 тисяч людей. Щоб громадянам України було легше контролювати своє право на бездимне середовище, створили цей простий онлайн-сервіс для моніторингу порушень антитютюнового законодавства, — йдеться у повідомленні.

Мобільний застосунок передасть інформацію про недотримання антитютюнового законодавства відповідним органам.

Використовуючи сервіс можна подати скаргу:

 

Нагадаємо, з 11 липня 2022 року в Україні заборонено куріння тютюнових виробів для нагрівання на рівні з сигаретами, кальянами та е-сигаретами у визначених Законом громадських місцях. Натомість за порушення законодавства передбачається штраф.

Опитування

А ви палите?

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (32)
 • Олег Ковальчук

  КОЛИ ЯК НЕ ЗАРАЗ. Коли люди щосекунди в стресовому стані і на руках безліч зброї! Саме час розібратися з палінням. Ще зробіть моб додаток куди задувати фото

  Читач10 reply Олег Ковальчук

  Не оправдуй СВОЮ НЕМІЧНІСТЬ І ЗАВАЛИ свою попільничку ))

  Чорний Кіт reply Олег Ковальчук

  Олег Ковальчук во во. Одне розчарування
 • Юлія Кашпур

  О так, сама що не є актуальна проблема - курці в громадських місцях?

  Читач10 reply Юлія Кашпур

  звичайно. а ти попільничка

  Роганська Людмила reply Юлія Кашпур

  Юлія Кашпур чисто з інтересу, що мотивує це робити?

  Юлія Кашпур reply Юлія Кашпур

  Роганська Людмила це моя особиста справа , не палю чи палю. Завершую цю розмову .

  Читач10 reply Юлія Кашпур

  тоді йди в спортзал

  Роганська Людмила reply Юлія Кашпур

  Юлія Кашпур Ви палите чи просто курців толеруєте?

  Роганська Людмила reply Юлія Кашпур

  Пані Новацкая тобто хтось може щось у вас викрасти? Бо якщо для вас це зло, то для крадія - добро.
  Якщо не може, то чому потрібно зважати на вас, а не на крадія? Можливо тут буде правий саме крадій?

  Юлія Кашпур reply Юлія Кашпур

  Роганська Людмила не знаю , що не зрозуміло з моїх слів)

  Роганська Людмила reply Юлія Кашпур

  Юлія Кашпур знову таки - у кого має бути пріорітет? Людина (курець) зробила свій вибір? Зробила. Так чому вона відмовляється від відповідальності за цей вибір?
  Ідею ніхто не нав'язує? А навіть банально реклама - це не нав'язування?
  Є і більші проблеми, але чи означає це що тоді просто потрібно "забити" на всі інші?
  Декілька місць для паління мало що дає. Приходить палій на зупинку, на якій може бути багато людей, і починає палити. Навіть не може банально відійти вбік на 20метрів.
  Дах, лавка, смітник.. стіни, вентиляція

  Юлія Кашпур reply Юлія Кашпур

  Роганська Людмила все що написано від вашого імені, особисто для мене - дискримінація) не бачу далі мети дискутувати .

  Роганська Людмила reply Юлія Кашпур

  Юлія Кашпур дивлюся на портал - там можна вказати місце порушення, опис.
  Ми звичайно подивимося як це буде працювати в реальності. Але якщо кількість порушень хоча б зменшиться - це вже буде деякий результат.
  Але особливо безжалісно треба карати батьків які курять біля своїх же дітей.

  Стосовно сміття - робимо висновок, що більшість курців не цінує порядок, працю і не має поваги (та й про яку повагу може йти мова, якщо куріння відбувається на вулиці де завгодно).

  І зверніть увагу, що платформа передбачає не лише боротьбу з курінням безпосередньо, але й з рекламою.

  Юлія Кашпур reply Юлія Кашпур

  Роганська Людмила а як же особистий простір для тих хто палить? Знову таки - відповідні місця для цього.  Люди свій вибір роблять самі - або палити або ні. Ідею падіння ніхто не нав‘язує , так само як і здоровий образ життя . Ви уявіть цю глобалізацію заборони куріння в принципі. Можливо краще переглянути проблему з наркотиками, які доступні в продажі по всіх містах ? Чи можливо варто переглянути проблеми сиріт, які вийшли з інтернату і починають доросле життя з далеко не лайтових умов, та відбуваються пограбування і ті ж самі наркотики . Невже куріння , це першостепенева проблема людства? В чому проблема зробити декілька місць для паління ? Я ж не кажу що в відведених для цього місцях мають бути шкіряні дивани і столи з червоного дерева. Елементарно дах, лавка і смітник .

  Пані Новацкая reply Юлія Кашпур

  Роганська Людмила одразу видно, що вам сильно бракує освіти. Добро і зло - категорії умовні. Їх взагалі не існує по факту. Те, що вам добро, мені - зло, і навпаки. Коли прочитаєте пару підручників з історії філософії, релігії і логіки, приходьте, продовжимо нашу дискусію. А поки не бачу сенсу з вами розмовляти.

  Роганська Людмила reply Юлія Кашпур

  Пані Новацкая є добро, є зло. Куріння як і росіяни - зло. Намагання покурити біля непалячих людей - вторгнення в особистий простір цих людей. Що не так?
  Можливо дещо перебільшено, але з цього починається. За замовчуванням людина не має потреби в курінні, відповідно правда не на стороні курців.
  Але менше з тим, що ви скажите на те, що в деяких країнах всерйоз збираються заборонити курити в принципі, в найближчі декілька років?

  Пані Новацкая reply Юлія Кашпур

  Роганська Людмила не пересмикуйте. Інакше можна сказати, що коли чоловік вас б'є, це теж ваша проблема. Не впевнена, що ви знаєте слово "екстраполяція", але воно тут не працює.

  Юлія Кашпур reply Юлія Кашпур

  Роганська Людмила ні, не конкретно . Для прикладу візьмем Пилипчука 1 . Там  висить окреме „ облако “ з диму цигарок, але навпроти школа і це нікого не хвилює). Їм буде штраф за порушення?) Або коли поліція приїздить на виклик чи на місце ДТП - один з працівників виходячи з авто дістає або цигарку або електрону сигарету . Їм буде штраф?). Таких прикладів є безліч, тому що всі роблять одинаково і створюють умови некомфорту для тих кому ця проблема є існуючою. А кинути повз смітника, це не зробить людина яка цінує порядок, людську працю і має повагу.

  Роганська Людмила reply Юлія Кашпур

  Юлія Кашпур можуть, а може і бути накладно, до того ж штраф різним може бути.
  А хто мається на увазі з представників місцевої влади? Хтось конкретно?
  Поруч смітника - таке теж є. Але часто в нього і не пробують викинути, кидають де попало.

  Роганська Людмила reply Юлія Кашпур

  Пані Новацкая росіяни теж можуть сказати, що це наша проблема. Виправдаєте їх?

  Пані Новацкая reply Юлія Кашпур

  Роганська Людмила курці так само можуть сказати, що це ваша проблема.

  Юлія Кашпур reply Юлія Кашпур

  Роганська Людмила штраф вирішить проблему ? Якщо є кошти для пачки цигарок , то і заплатити відповідну сумму можуть. Але коли представники місцевих органів та влади, що придумують це, палять в цих самих громадських місцях , то як бути?) І коли недопалок впав поруч смітника , то працює людський фактор і вихованість в першу чергу - або підійняти його, або залишити.

  Роганська Людмила reply Юлія Кашпур

  Юлія Кашпур тому що це в першу чергу проблеми курця. В Лондоні, Мадриді це впорядковували раніше, і курців не запитували чи їх це влаштує.
  До того ж, а де їх робити? Буквально всюди (і це знову ж таки кошти)? Курці нечасто в смітник недопалок можуть викинути, навіть якщо смітник недалеко

  Юлія Кашпур reply Юлія Кашпур

  Роганська Людмила є альтернатива - місця для паління. Проблема , що стосується особливо громадських місць і паліїв є великою , чому б тоді не облаштувати місця для того? В нашому місті щось не знаю де такі є.

  Роганська Людмила reply Юлія Кашпур

  Юлія Кашпур насправді це більша проблема, ніж може здатися.
  Звісно зараз трохи не до цього, але війна ще може тривати дуже навіть довго, можливо в іншому форматі, але тим не менш

  Es fero reply Юлія Кашпур

  та давайте засеремся по самі вуха бо в нас війна? курит ь чмо одне в нас. годинами і днями. в під.їзді. нікого не хвил.ює) бляха як шкода як такі переселенці вже в Європі. европейці з інфарктами в лікарнях напевно. звідки беруться ці тупаки. понти? або напишеш заяву а потім тебе з ножем зустрінуть?
 • Читач23

  Достатньо щоб патруль проїжджав з увімкненою камерою повз купинки, а потім виходити і штрафувати порушників
 • Сергей Гринюк

  Де платформа для того щоб пожалітись на ціни в країні🤬

  Читач23 reply Сергей Гринюк

  Війна йде, якщо ви не помітили. Не може бути так, що все лишилося як є. Добре, що є в наявності, а не по картках

  reply Сергей Гринюк

  На депутатів які приймають і голосують за закони,що суперечать Конституції.

  reply Сергей Гринюк

  Сергей Гринюк на чиновників?

keyboard_arrow_up