«Вікі любить пам’ятки»: хмельничан запрошують позмагатися за призи в конкурсі для Вікіпедії

-
Це найбільший фотоконкурс у світі.
-
Учасники отримають цінні призи у кількох номінаціях.
-
Дізнавайтеся як стати учасником та які вимоги до світлин.
Впродовж жовтня, з 1 по 31 число, проходитиме найбільший у світі міжнародний фотоконкурс об’єктів культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки». В УКраїні він відбуватиметься вже одинадцятий раз.
Проект має на меті зібрати світлини всіх пам’яток нерухомої культурної спадщини України для ілюстрування статей у Вікіпедії. А сам конкурсний список складається з понад 92 тисяч нерухомих пам’яток з усіх областей України, в тому числі й з Криму.
В обласній військовій адміністрації зазначають, що за попередні роки в конкурсі взяли участь понад три тисячі учасників. Вони завантажили вже більше 350 тисяч світлин понад 39 тисяч об’єктів культурної спадщини — культових споруд, будинків, палаців. Однак, більша частина культурної спадщини все ще не має своїх світлин для Вікіпедії. Тож це планують виправити.
Цьогоріч конкурс має особливу важливість через війну в Україні. Адже з 24 лютого сотні пам’яток зруйнували окупанти й тепер багато з них не підлягають відновленню. А кількість руйнувань щодня збільшується.
Як взяти участь
Мешканців Хмельниччини також запрошують долучитися до конкурсу. У ньому може взяти участь кожен охочий.
Для цього протягом жовтня слід завантажувати на Вікісховище світлини власного авторства, послуговуючись конкурсними списками пам’яток.
Усі завантажені світлини протягом конкурсного періоду можна переглянути тут.

У основних номінаціях приймаються фотографії, що були зроблені в будь-який період часу до 23 лютого 2022 року (включно). Головне, кажуть, щоб це були власні роботи. Також можна вантажити відео, де зображені пам’ятки.
Переможці конкурсу отримають цінні призи. Призовий фонд розподілять між:
-
авторами найкращих фотографій конкурсу загалом
-
авторами найкращих фото кожного регіону
-
учасниками, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток в Україні та кожному регіоні
-
переможцями спецномінацій.
Окремою номінацією відзначатимуться автори, що вперше беруть участь у конкурсі. Десять найкращих світлин культурної спадщини України змагатимуться на міжнародному рівні.
Як взяти участь дивіться на сайті конкурсу докладніше за посиланням. Там є і покрокове відео.
А ви прийматимете участь у конкурсі?
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.