"Вона рятує життя нашим воїнам": хмельницькі нацгвардійці здали кров для поранених побратимів

-
Більше 40 військових прийшли до Центру здачі крові.
-
Кров з банку відправлять бійцям на передову.
-
У Центрі кажуть, дуже потрібна кров четвертої групи та з негативним резусом.
-
Дізнавайтесь як і де можна здати кров для бійців.
З самісінького ранку, у четвер, 22 вересня, понад сорок військовослужбовців однієї з частин Нацгвардії, що дислокується на Поділлі, організувалися та прибули до Центру служби крові. Про це повідомляють на сторінці військової частини.
“Аби моя кров комусь там врятувала життя”
Нацгвардійці приєдналися до акції «Твоя кров може воювати. Стань донором», яка проходить зараз у Хмельницькому.
— Звісно, коли дізнався про потребу у крові для побратимів на передову, одразу зголосився дати частину своєї крові, аби вона комусь там врятувала життя. Вважаю, що кожен, хто має можливість та є придатним для цієї справи за станом здоров’я, має прийти до найближчого Центру крові у своєму місті та здати бодай невелику частку того, що рятує життя нашим воїнам — своєї крові. Так ми разом боремося з ворогом, рятуємо життя та наближаємо нашу перемогу, — розповідає нацгвардієць Віктор.
Частина захисників займаються донорством на регулярній основі. Мобілізований гвардієць Олександр розповів, що здавав кров за своє життя уже близько п'ятдесяти разів – як для конкретних людей, що постраждали під час нещасних випадків чи були поранені, так і для того, аби поповнювати банк крові на випадок непередбачуваних ситуацій, аби у медиків був запас.
Аби переглянути всі фото - гортайте вбік:
Директор Центру Володимир Левицький додає, вони потребують поповнення крові постійно, а оскільки один з компонентів має досить малий термін зберігання, тому оновлення її запасів має бути систематичним.
— Дуже потрібна кров з резус-фактором “-” та четверта група крові, оскільки вони є рідкісними. Решта груп завжди знадобляться, особливо зараз, коли іде війна і потреба на передовій у великих об’ємах донорської крові є щоденною. Одна людина, яка здасть свою кров, може врятувати життя двом-трьом людям, — наголошує Володимир Левицький.
Перед тим, як здати кров, кожен військовослужбовець проходить ретельний медичний огляд та отримує настанови від лікарів щодо того, як подбати про своє здоров’я після донорської процедури.
Протягом наступних днів нацгвардійці продовжать здавати кров, оскільки кількість охочих стати донорами для поранених побратимів не зменшується.
Де та як можна здати кров у Хмельницькому
До слова, акція під назвою "Твоя кров може воювати. Стань донором" проходить зараз у Хмельницькому обласному Центрі служби крові. Ця акція всеукраїнська. Здавати кров можна з будь-якою пропискою та в будь-якому Центрі здачі крові на території України.
Здавати кров можна, починаючи з 18-річного віку. Робити це дозволено раз в 2 місяці. Сам процес займає близько 10 хвилин.
Спершу донора оформляють в реєстратурі, тоді перевіряють гемоглобін його крові. Після цього обстежує терапевт. І лише потім він може віддавати частину своєї крові. Та ще після того кров обстежують на наявність гепатитів В і С, на сифіліс і на СНІД.
Перед здачею крові потрібно поснідати. А в самому Центрі службі крові пропонують чай та печиво. Кожна людина, яка здає кров, одразу в Центрі отримує 80 гривень на харчування і 2 дні до основної відпустки на роботі.
У Хмельницькому можна здати кров за адресою: вул. Сковороди, 29.
Графік роботи: з 8.00 до 15.00
Читайте також:
-
«Хмельницький на коні, а ЗСУ ще ні»: зробіть подарунок до Дня міста
-
Депутати Хмельниччини просять заборонити моспатріархат в Україні
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.