Депутати Хмельниччини просять заборонити моспатріархат в Україні

Депутати Хмельниччини просять заборонити моспатріархат в Україні
Фото ілюстративне
  • Депутати кажуть, що діяльність упц має відвертий антиукраїнський характер та загрожує безпеці громадян. 

  • Відповідне звернення з проханням заборони вони надіслали до Президента, Верховної ради, Кабміну та Ради нацбезпеки і оборони України. 

У середу, 21 вересня, в Хмельницькій обласній раді відбулась чергова сесія. Одна із депутаток від партії “Європейська Солідарність” — Аліна Коваль — надіслала звернення, аби заборонити українську православну церкву, яка підпорядковується рпц та патріарху кірілу. 

У зверненні зазначено, що діяльність “російської православної церкви (офіційно Київська Митрополія Української православної церкви), яка іменує себе  упц (мп)”, має “відвертий антиукраїнський характер, та є загрозою безпеки наших громадян”. Українська православна церква (московського патріархату) підпорядкована рпц та кремлю структура.

— Вона відверто пропагує “рускій мір” в Україні, а її керівництво та багато священнослужителів знаходяться під російським управлінням. Зафіксовано багато фактів колабораціонізму представників рпц з окупантами, ведення антиукраїнської пропаганди, — йдеться у зверненні. 

Відео дня

Також зазначено, що упц є складовою частиною-підрозділом ворожої церковної організації в Україні, а сам Онуфрій — діячем і посадовцем рпц, про що і досі вказано в них на сайті. 

Також Аліна Коваль додає в тексті, що “прикладом нехтування вимог правового режиму воєнного стану в Україні була багатотисячна хода з Кам`янця-Подільського до Свято-Почаївської Успенської Лаври через населені пункти Хмельниччини, незважаючи на заборону будь-яких масових заходів і додаткові попередження про підвищений ризик обстрілів в дні паломництва. Це свідоме піддавання небезпеці мешканців наших громад, провокація, на яку не відбулося належної реакції правоохоронних органів”.

Нагадаємо, що саме Аліна Коваль була однією з тих, хто виїжджав на трасу біля Волочиська, аби проконтролювати процесію хресної ходи в обхід міста. Жінка записувала відео ходу та вигукувала до вірян “Слава Україні”, на що ті не реагували, натомість кричали “Христос Воскресе — Воистину Воскресе”. Детальніше про це читайте у матеріалі Хресну ходу не пустили до Волочиська (ВІДЕО)

Відтак, на сесії ухвалили звернення до Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Ради національної безпеки і оборони з проханням заборонити діяльність російської православної церкви (“упц (мп)”) через підтримку агресії рф проти України. Це рішення підтримали 48 із 51 присутніх обранців.

Нагадаємо, на Хмельниччині громади активно переходять до ПЦУ. Юрисдикцію в нас змінили 142 громади. Разом з тим, область також є однією з найбільших в Україні за кількістю громад упц мп.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (2)
  • Олекса Шумейко

    Дуже вірне і своєчасне рішення.
  • Читач04

    Будь-які релігійні організації, які проводять антиукраїнську політику потрібно забороняти.

keyboard_arrow_up