Як зафіксувати руйнування житла, щоб подати заявку на компенсацію, — поради Мінінтеграції

Як зафіксувати руйнування житла, щоб подати заявку на компенсацію, — поради Мінінтеграції
Фото ілюстративне. Будинок родини Гаврилюків після ракетної атаки росіян 31 грудня 2022 року

Дізнавайтеся як правильно зробити фото/відео фіксацію та де їх зберегти, аби отримати виплати. 

У п’ятницю, 10 лютого, російські загарбники здійснили вже 14-ту масовану ракетну атаку по українських містах. Цього разу знову прилетіло по Хмельницькому.

Крилаті ракети влучили по критичному об’єкту інфраструктури в обласному центрі. Внаслідок удару постраждалих не було. Однак, пошкоджені житлові будинки та освітній заклад. Повилітали вікна та побило дахи.

Перед тим, ворог вдарив двома ракетами по мікрорайону Дубове. Там пошкоджено заправку, дитячий садок, багатоповерхівки, приватні житлові будинки, склади, магазини, об’єкти комунальної інфраструктури, 8 приватних авто. Повилітали сотні шибок і дверей. Збитки були великі й серйозні. Окремі мешканці залишились взимку без даху над головою. 

Комунальники допомагали хмельничанам, склили вікна та латали пошкодження. Та, крім того, Уряд продовжує закликати громадян повідомляти про їхнє зруйноване або пошкоджене житло. Нагадаємо, що зробити це можна на порталі Дія, через Центр надання адміністративних послуг чи нотаріуса.

Як отримати компенсацію за пошкоджене майно

Механізм отримання компенсацій поки що передбачений лише законопроектом, який у першому читанні підтримали 1 квітня цього року. У серпні в Україні створили Реєстр пошкодженого та знищеного майна. 

Аби отримати компенсацію за знищене росіянами майно потрібно подати заяву із описом пошкоджень.

— Ми рекомендуємо подавати вже зараз (заяви — ред.), використовуючи застосунок “Дія”, – розповів начальник управління з питань цивільного захисту населення Хмельницької міської ради Валентин Карван.

Яку інформацію потрібно подати через “Дію”:

Як зафіксувати пошкоджене майно

При фіксації пошкоджень або руйнувань у Мінреінтеграції закликають дотримуватися кількох важливих правил:

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі

18:25 На війні загинув 37-річний Андрій Гнатюк із Хмельницького району 17:27 На Шепетівщині хочуть розробити графітове родовище. Але місцеві жителі проти 16:25 Дружина загиблого Віталія Марманюка просить присвоїти йому звання Героя України play_circle_filled 15:01 Як у Хмельницькому бігли на підтримку батальйону “Штурм” (ФОТОРЕПОРТАЖ) play_circle_filled photo_camera Від читача 12:13 «Загартовані»: 9 років боротьби 14:31 На Геологів загорівся екскаватор, а в Дунаївцях — вантажівка photo_camera 14:06 Чи знаєте ви, які села входять до Хмельницької ОТГ (ТЕСТ) 13:19 Варто переглянути: ТОП українських фільмів про російсько-українську війну (ВІДЕО) 12:20 Магнітні бурі у квітні 2023: коли їх чекати та як вберегти здоров’я 11:25 У Раковому затримали 31-річного чоловіка з наркотиками photo_camera 10:25 На Хмельниччині спіймали 7 паліїв сухостою. Які штрафи їм загрожують photo_camera 09:17 26 березня відзначаємо День Національної гвардії України
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up