Які ракети може збивати українська ППО, — Повітряні Сили ЗСУ

Які ракети може збивати українська ППО, — Повітряні Сили ЗСУ
Фото ілюстративне
  • Українські військові розповіли які типи ракет може збивати наша протиповітряна оборона, а які ні. 

  • А ще які західні системи потрібні, аби до нас не долітала жодна з ворожих ракет. 

Під час повномасштабного вторгнення захист українського неба став одним з найважливіших елементів війни. Хоча росія має кращі літаки й високоточні ракети, та вона й досі не змогла знайти та знищити українську протиповітряну оборону. 

Речник Повітряних Сил ЗСУ, полковник Юрій Ігнат в інтерв'ю 24 Каналу розповів, що в перші дні війни ефективність української ППО складала до 30%, а тепер зросла до 75%. В цьому допомогли сучасні західні системи, які надали партнери з інших країн. 

Чому сили ППО збивають не всі ракети

Нагадаємо, після прильотів по Хмельницькому 27 лютого чимало містян засипали посадовців питанням “Де ППО?” І хоч того дня місто атакували шахедами, однак, хмельничани згадали й за ті рази, коли по Хмельницькому влучали ракети. 

Відео дня

Юрій Ігнат навів приклад, коли 18 лютого з 4 "Калібрів", які летіли на україську землю, збили 2. Натомість 10 лютого з 71 ворожої ракети вдалося збити 61. 

— За всіма нормами – і міжнародними, і нашими, якщо навіть збито 30% крилатих ракет – робота ППО вже вважається успішною. Важливо, якими ракетами атакують! Ми можемо назвати типи ракет, які здатні збивати, та які ні. Ми можимо збивати типи крилатих ракет, чиї тактико-технічні характеристики дозволяють їх збивати комплексами, які є у нас на озброєнні, — пояснив спікер ЗСУ. 

За його словами, наразі основні комплекси, які має на озброєнні Україна — це Бук-М1 та С-300. Це зенітні керовані ракети, які можуть збивати як літаки, так і крилаті ракети.

Які ракети ми можемо збивати:

Які ракети ми не можемо збивати на данный момент

— Всі ці ракети летять швидко – по балістичній траєкторії і фактично падають на ціль з величезною швидкістю. Для того, щоб збити те, що вже падає, потрібні спеціальні зенітні ракетні системи. Що більша відстань від місця запуску, то більша неточність, тому часто вони потрапляють не туди, куди хотіли, й гинуть мирні люди. У такому застосуванні – це ніщо інше як зброя тероризму, — пояснює спікер Повітряних Сил ЗСУ. 

Для того, аби у військових була змога збивати ці ракети, Україні потрібне обладнання західного зразка. Таке, як NASAMS, Iris-Т, Patriot та винищувачі F-16, адже вони значно технологічніші за наші. 

Ігнат також додав, що росіяни можуть обстрілювати все, що завгодно. Оскільки, українці пережили зиму, то пріоритетними цілями, за словами спікера, можуть бути урядові будівлі, будівлі Збройних Сил і Міністерства оборони. росіяни називають їх "центри прінятія рішеній". Також ймовірними цілями можуть бути транспортна інфраструктура, гідротехнічні споруди, очисні споруди. 

— Все, що може принести горе людям й екологічну катастрофу. Ну і як бачимо по наслідках 9 березня, ворог не полишає спроб атакувати наш енергетичний сектор, — зазначає Юрій Ігнат. 

Читайте також: 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up