Земельний конфлікт у Хмельницькому районі. Чим закінчився суд між підприємством і військовослужбовцями

-
Хмельницьке підприємство подало позов до суду на дев’ятьох військовослужбовців.
-
Серед них - батько загиблого Героя Олександра Петраківського.
-
Розповідаємо деталі цієї справи та на чию користь все закінчилося.
Ця історія почала тягнутися із 2016 року. Тоді Петру Петраківському, його сину, Герою України Олександру Петраківському, та ще сімом військовим, ГУ Держгеокадастром у Хмельницькій області було оформлено право власності на земельні ділянки, що за селом Баранівка у Хмельницькому районі. Петру та Олександру Петраківському було виділено по 2 гектари.
Нагадаємо деталі
Восени минулого року журналістці vsim.ua Петро Петраківський розповідав: на своїй частині він виконував роботи з засадження й доглядав її. Та згодом, за словами чоловіка, на ділянку з’явилися інші “претенденти” - хмельницьке підприємство. Суд із ними тягнувся із 2018 року.
- Нам дали землю, все зробили за законом. Ми виконували собі роботи на тій ділянці. Як тут знайшлися непрошені гості - господарі. Вони звернулися до суду із позовом про визнання незаконним рішенням про реєстрацію права власності на земельні ділянки учасникам бойових дій, - пояснював Петро Петраківський.
Розповідаючи деталі справи, чоловік додавав: у наш час в учасників бойових дій відсуджувати землю - це прояв нелюдяності. Мовляв, у них є всі документи, що підтверджують отримання ділянки на законних підставах.
Тоді представник інтересів військового у суді Анатолій Яцищин розповідав: у 2009 році Ярмолинецька РДА надала хмельницькому підприємству в оренду земельну ділянку на 5 років. Мова йде про ту землю, що згодом була передана у приватну власність. За словами адвоката, оренда закінчилася у 2014 році. Тож позов підприємства до суду він називав порушенням прав учасників бойових дій.
Яка позиція хмельницького підприємства
Позивачем у цій справі є ТОВ “НВКП Екоресурс”. За даними сервісу YouControl, підприємство зареєстроване у 2002 році. Керівником є Юрій Козуб. Основний вид діяльності - добування піску, гравію, глин і каоліну. Серед інших -
-
Надання допоміжних послуг у сфері добування інших корисних копалин та розроблення кар'єрів
-
Виробництво добрив і азотних сполук
-
Виробництво сухих будівельних сумішей
-
Неспеціалізована оптова торгівля
-
Діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах
-
Дослідження й експериментальні розробки у сфері інших природничих і технічних наук.
Минулого року журналістка vsim.ua спілкувалася із представником підприємства у суді - Богданом Потопальським. Адвокат розповідав: позивач має спеціальний дозвіл на користування надрами для видобування корисних копалин на земельній ділянці. Тож “НВКП Екоресурс” має пріорітетне право на користування землею. Оскільки мова йде про копалини державного значення.
- Учасники бойових дій скористалися правом на безоплатну приватизацію земельної ділянки саме на території родовища, де позивач має право на видобування корисних копалин. На цю ділянку підприємство має пріорітетне право, бо це корисна копалина державного значення. Відповідачі могли б скористатися своїм правом на отримання безоплатної приватизації земельних ділянок там, де немає копалини державного значення, - пояснював адвокат Богдан Потопальський.
Чим все закінчилося
Дану справу розглядав Ярмолинецький районний суд. 31 жовтня минулого року було винесено рішення - визнати незаконними та скасувати накази Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області про надання земельних ділянок у власність фізичним особам. Судом було вирішено припинити право власності.
На таке рішення суду відповідачами була подана апеляція і касаційна скарга. Проте, як апеляційний суд у Хмельницькому, так і Верховний Суд Києва залишили рішення Ярмолинецького районного суду без змін. Дата набрання законної сили цієї постанови - 30 серпня цього року.
- Дії ГУ Держземагентства щодо неналежного розгляду звернень позивача про надання дозволу на виготовлення проєкту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки на території родовища для облаштування кар`єру із розробки глауконіт-кварцових пісків на родовищі, а також прийняття на користь фізичних осіб-відповідачів оскаржуваних наказів всупереч нормам Кодексу України про надра є незаконним втручанням у право позивача мирно володіти майном (майнові інтереси, пов`язані з використанням спеціального дозволу на користування надрами), - йдеться в тексті постанови.
Як раніше пояснював журналістці vsim.ua адвокат підприємства “Екоресурс” - якщо суд задовольнить їхній позов, то земельні ділянки мають бути повернуті в державну власність. Своєю чергою, ТОВ “НВКП Екоресурс”, як надрокористувач, буде просити надати землю в оренду.
Читайте також: Пошкоджено колію, домівки та підприємство. Наслідки нічної атаки по Хмельниччині
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Sergiy Zubatch
Де логіка.
007 reply Sergiy Zubatch